Legalább kétszázharmincnyolc ember halt meg kedden, Törökország történetének legnagyobb bányakatasztrófájában, és ugyanennyi rekedt a négyszáz méter mély tárnában. Eddig nyolcvan sérültről tudnak.
Kedden, a műszakváltáskor robbant be egy transzformátor, pont a legrosszabbkor, ugyanis több száz ember tartózkodott az alagútban, közülük kétszázharmincnyolcan haltak meg, szinte kivétel nélkül füstmérgezésben.
A Soma város szomszédságában működő szénbánya vezetőinek első beszámolója szerint a detonációt követően megszűnt az áramellátás, így nem tudnak friss levegőt biztosítani a lent rekedteknek, és a lifteket sem tudják használni a mentéshez. Az evakuálást ennek ellenére elkezdték, négyszázan vesznek részt a mentési munkálatokban.
Eddig háromszáznál több bányászt tudtak kimenekíteni, de kétszázan a tárnában rekedtek, ezért szinte biztosra veszik, hogy emelkedik majd a halottak száma. Eddig nyolcvan sérültről tudnak .
A helyszíni tudósítók szerint a katasztrófa hírére a helyszínre siettek a bányászok családtagjai, akik egymást vigasztalva, reménykedve várják a friss híreket. A mentőalakulatok vezetője azonban nem sok jóval kecsegteti őket: a mentés „kritikus szakaszba lépett”, vagyis az idő múlásával egyre kevesebb az esély arra, hogy bárkit élve hozzanak ki a mélyből. A szerencsétlenség miatt a török kormányfő háromnapos nemzeti gyászt hirdetett.