Krúdy Gyula halálának 80., születésének 135. évfordulója alkalmából Krúdy-évet hirdetett Óbuda. A Kéhli Vendéglő és a Mókus Sörkert Krúdy-negyedet hozott létre, s tisztelgő menüvel csatlakozott a Kisbuda Gyöngye étterem is
„…Most például nekem valami olyasmire volna gusztusom, ami a villásreggeliből maradt. Csak egy kis porció székelygulyás, teszem azt. Vagy valami kispörkölt, de zsírosan, levesesen. Nem bánnám, ha egy csipetnyi gulyásmaradék volna a konyhán délelőttről, persze csontos húsokkal, húslevessel felöntve, némi zöldséggel, esetleg egy velőskonccal…” – írta Krúdy Gyula A nagy étvágyú ember című novellában.
Ő, aki este hét órakor kelt, nyolckor reggelizett a New York Kávéházban, majd átsétált a Tabánba, ahol pörköltet evett fehér kenyérbéllel, és vörösbort ivott hozzá.
Ezután a részére kiutalt fővárosi konflissal bejárta kedvenc helyeit Óbudán. Hajnali kocsmázása végén felkapott a bakra egy örömlányt, hazavitte és befektette a felesége mellé. Reggel a hölgy ruháit kirakta a kapuba, mert úriember házában ne öltözködjön egy kurva.
Így élt rövidre szabott életéből – 54 évesen halt meg – nagyjából harmincat Krúdy Gyula. Halálának 80., születésének 135. évfordulója alkalmából Krúdy-évet hirdetett Óbuda.
A Kéhli Vendéglő és a Mókus Sörkert Krúdy-negyedet hozott létre, s tisztelgő menüvel csatlakozott a Kisbuda Gyöngye Étterem is, amelynek elődjében is sok cupákot, hideg töltött káposztát és a fröccs számtalan variációját töltötte magába az író. Bele is halt a nagy életélvezetbe.
Sírjánál pincérek, lóversenyzők, örömlányok és cigányzenészek álltak.