Két utóddal gyarapodtak a Miskolci Állatkert Liszt majmai. A kicsik jól vannak, bár édesapjuk születésük után nem sokkal elpusztult, így egy plüss pótpapát kaptak.
Nagyon édesek, és már próbálnak egyedül közlekedni az ágakon. Arról a két kis Liszt-majomról van szó, amelyek nemrég születtek a Miskolci Állatkertben. Tavaly szaporodtak először, akkor is két kölyök jött a világra. A négytagú család március közepén apa nélkül maradt, ugyanis a hím állat elpusztult. Ezt követően született a két, egyenként mintegy négydekás apróság.
– A két félárva élete rövid időre veszélybe is került – mondta lapunknak Bancsik Györgyi takarmányozási vezető. – A Liszt-majmocskák esetében ugyanis a kölykök hordozása elsősorban az apa feladata, a nőstény csak a szoptatás idejére veszi át azokat tőle. Mivel a miskolci család apa nélkül maradt, így eleinte az anya egyedül próbálkozott az utódok hordozásával, hiszen az egyéves fiatalok már nem láthatták apjuktól, hogy mi is lenne a feladatuk – tájékoztatott Bancsik Györgyi.
Ám két nappal a születésük után a gondozók az egyik kölyköt a földön találták. Az apróságot pótpapára, egy plüssállatra tették, bízva benne, hogy esetleg valamelyik idősebb testvére magára veszi az apró állatot. Másnap reggelre ez szerencsére meg is történt.
A Liszt-majmocskák, más néven gyapjas fejű tamarinok szaporodása azért is örvendetes, mivel természetes élőhelyükön, Kolumbia néhány erdejében már csak hatezer egyed él, ezért a természetvédelmi szakemberek kritikusan veszélyeztetett fajnak minősítik. Az állatok magyar és német nevüket Liszt Ferencről kapták, mivel a fejükön látható fehér sörény a híres zeneszerző hajviseletére emlékeztet.