Ellepték a biciklisek az utcákat, ám fölbukkantak sajnos a kerékpár-tolvajok is, akik árgus szemekkel figyelik a magukra hagyott drótszamarakat. Ha biztosítja biciklijét, legalább anyagi kár nem éri, megússza a bosszúsággal.
Hazánkban száz emberből átlagosan harminckilenc rendszeresen használ kerékpárt kimondottan közlekedési, azaz nem „csupán” sportcélokra. A felmérés szerint ugyanakkor sokakat az tart vissza az egyszerre környezetbarát és egészséges mozgástól, mert félnek, hogy meglovasítják a drótszamarat.
Nos, ma már nem csupán a hagyományos módszerekkel, de biztosítással is gondoskodhat a nyugalmáról. Ma már vannak a piacon kimondottan kerékpárra kialakított biztosítási csomagok, s akár cascót is köthet a kétkerekűre. Lássuk, mit kóstál ez, illetve mit tehet még annak érdekében, hogy ott találja a biciklijét, ahol hagyta!
- A biciklire éves biztosítás köthető. Ez érvényes lopásra, elemi és töréskárra. A jelenlegi legalacsonyabb díjszabású tarifa 5000 Ft, míg a legdrágább 11 000 forintnál is magasabb díjú.
- Biztosítás ide vagy oda, mindig legalább két erős lakattal rögzítse a biciklit! Az egyik lakat a vázat és a hátsó kereket, a másik az elsőt, és a vázat rögzítse.
- Lelakatolva se „felejtse” napokra az utcán a kerékpárt!
- Ha csak lehet, tegye olyan helyre, ahol térfigyelő kamera működik!
- Soha ne hagyjon villogót, pumpát, vagy más könnyen mozdítható alkatrészt, szerszámot a kikötött bringán, mert egykettőre elbúcsúzhat tőle!