Összetartó csapatként vágott neki a gyilkos hegynek, egymást sározó hegymászók gyülekezeteként tér haza az Annapurna-csúcsot ostromló Himalája-expedíció. A vádaskodás lavináját valószínűleg Horváth Tibor halála indította el Erőss Zsolték között.
Botrányosan ért véget a sikertelen csúcstámadásokkal tarkított magyar Annapurna-expedíció. Az ötfős csapatot Erőss Zsolt, Mécs László, Kollár Lajos, Horváth Tibor és Földes András alkotta. Erőss és Mécs az után kezdett nyilatkozatháborúba, hogy május 5-én elvesztették társukat, Horváth Tibort, majd Mécs és Kollár nem segítette a sikertelen csúcstámadásból visszatérő Erősst.
Május 10-én Erőss az alaptábor felé ereszkedett, ugyanazon a szakaszon, ahol társa korábban életét vesztette. Rádión vette fel a kapcsolatot az alaptáborban tartózkodó társaival, kérte: menjenek elé, mert alig áll a lábán. Földes András internetes naplójában azt írta, hogy sem Mécs, sem Kollár nem törte magát, hogy kisegítsék társukat.
A bejegyzés indulatokat váltott ki Mécsből.
– Azért ütött szíven Földes András pökhendi, rosszindulatú intrikája, mert úgy érzem, elég sokat segítettem Erőss Zsoltnak hegymászásai során. Elindultam Zsolt elé, ám a rossz körülmények miatt csak az I-es tábor fölé jutottam, ahol már nem volt sátor, ezért vissza kellett térnem az alaptáborba. A csaknem tizenegy órás hótaposás a nehéz hátizsákkal elfárasztott, így másnap reggel nem voltam jó állapotban, ráadásul valamilyen betegség is bujkált bennem. Erőss nem sajnálatra méltó, nyomorult áldozat, hanem extrém sportoló, akinek önállóan le kell tudni jönnie a hegyről – magyarázta Mécs.
Erőss nem maradt adós a válasszal.
– Megszokottá vált, hogy Mécs erejét, gyorsaságát az expedíciók végén a gyors levonulásra úgy használta, hogy másokat hátrányba hozott vele, hiszen több terhet kellett a lemaradóknak leszállítani a hegyről. Így jöttünk le az utóbbi expedíciók csúcsvidékeiről. Ezek alapján tudtam, mennyire lehet Mécsre számítani – reagált naplójában Erőss. A Bors úgy tudja: a csapat tagjai most egy katmandui szállodában tartózkodnak, ott talán megpróbálják rendezni egymással ellenérzéseiket. Lapunk utolért egy hegymászót, aki járt már 8000 méteres csúcson és jól ismeri az Annapurna-expedíció tagjait. Szerinte társuk halála viselhette meg Erőssék idegeit.