Sorra nyílnak a luxushotelek Magyarországon
Sorra nyílnak az új szállodák Magyarországon: Szekszárdon, Békéscsabán, Pécsett, Nyíregyházán, Hajdúnánáson, Mórahalmon, Siófokon és Makón is új hotelt adnak át idén ősszel. A Turizmus.com cikkei alapján összegyűjöttük, melyik szálloda mivel akar kiemelkedni a többiek közül.
Az Év pincészete és az Év fiatal borásza címmel is büszkélkedő, nagy múltú Mészáros család 22 szobával, 150 fős konferencia teremmel, wellnessrészleggel várja vendégeit október végétől négycsillagos szállodájában. A hotel éttermének koncepcióját Segal Viktor dolgozta ki, a kivitelezésről Csécsei László séf és csapata gondoskodik. A családias hangulatú szálloda nevét a család egyik legősibb, vegyszermentesen kezelt szőlőbirtokának jótevőjéről, a gyurgyalagról (latinul: merops) kapta. Ez a madár gyűjti össze a levegőben a káros rovarokat, így védve meg a gyümölcsöt, színei a szobák dizájnjában is megjelennek.
A négycsillagos Munkácsy Hotelt a város hajdan egyik legszebb, azonban az elmúlt 15 évben jelentősen leromlott állapotú, funkció nélküli műemlék épülete, a Sörház átalakításával hozták létre. Két épületszárnyban összesen 24 szoba és lakosztály, 80 férőhelyes konferenciaterem kapott helyet, emellett felnőtt- és gyermekmedence, szauna, fitneszterem nyújt kikapcsolódási lehetőséget. A hotel nemcsak nevében viseli a világhírű festőművész, Munkácsy Mihály nevét, hanem hangsúlyt fektet a Munkácsy névvel védjegyezett, helyi kézművesek által előállított, tradicionális termékpaletta bemutatására is.
Százmillió forint összegű magánerős beruházással négycsillagos szállodává alakították át Nyíregyházán a Centrál Hotelt. A szállodában 33 szoba és hét lakosztály található, valamint wellness részleg és kétszáz személyes konferenciaterem is várja a vendégeket. Nyíregyházán ez a második négycsillagos szálloda, hiszen márciusban négycsillagossá fejlesztették az Aventinus Hotelt is, részben szintén magánerős, 180 millió forint összegű befektetéssel.
A szeptember végén megnyílt Hotel Median 26 kétágyas szobával és 2 apartmannal áll vendégei rendelkezésére, a szobák között zuhanyzós és fürdőkádas is található. A szobák alapszolgáltatásaihoz ingyenes széles sávú internet-elérés, nagyképernyős smart televízió, szobai széf tartozik. A vendéglátásról étterem, kézműves borokat ajánló borozó és egy hangulatos, olasz kávé- és teakészítményeket kínáló kávézó gondoskodik. A rendezvények részére a szálloda közel 100 férőhelyes rendezvénytermet kínál, amelyet különálló tárgyaló is kiegészít.
Egzotikus miliő, gourmet-étterem – megnyílt a négy csillag superior besorolást megcélzó Mala Garden Hotel & Restaurant a siófoki Aranypart közepén. Összesen 21 szobával várják vendégeiket, köztük 2 luxuslakosztállyal, és egy tetőtéri, 120 négyzetméteres penthouse-zal, amelyhez 80 négyzetméteres terasz tartozik. Az új szárnyban a szobák mellett helyet kapott egy a legmodernebb technikával felszerelt, 30 férőhelyes konferenciaterem, a folyamatosan megújuló étlappal rendelkező Mandara Café & Lounge, ahol a reggeliztetés is zajlik, egy cukrászat, valamint itt alakították ki a wellnessrészleget is balatoni panorámás élménymedencével, finn és infraszaunával, trópusi élményzuhannyal, továbbá a masszázshelyiségeket, ahol – hűen a keleti irányvonalhoz – thai masszőrök dolgoznak.
Grand Hotel Glorius néven, az Arad-Csanádi Takarékpénztár az 1920-as években emelt székházát átépítve, bővítve, felújítva 74 férőhelyes, négycsillagos szállodát alakítottak ki Makó központjában, a Hagymatikum fürdő szomszédságában. A rekonstrukció során tudatosan törekedtek arra, hogy megidézzék az 1920-as, 1930-as évek építészeti stílusát, az art decót. A 2000 négyzetméteres hasznos alapterületű épületben száz férőhelyes étterem, ötven személyes konferenciaterem, kávéház, szauna, wellness- és fitneszrészleg várja a vendégeket.
A tervek szerint még idén decemberben megnyitó, Szt. Erzsébet Gyógyfürdő és a Colosseum Hotel közvetlen szomszédságában épülő háromcsillagos Elixír Medical Wellness Hotel elsősorban egészségturisztikai szolgáltatásokra fókuszál, a gyógy- és wellnessigények kielégítését egyaránt megcélozva. A 64 férőhelyes szállodában akadálymentes szobákat és családi lakosztályokat, saját orvosi rendelőt, kezelőhelyiségeket és terápiás medencét alakítanak ki, s a fürdővel közvetlen lesz a kapcsolata. Szolgáltatásaik közül kiemelkedő jelentőségű a Dévény-módszer, amely időskori betegek és kisgyermekek kezelésében is nagy hatékonyságú.
A történelmi belváros hosszú ideje lakatlan műemlék épületének megújításával és egy teljesen új szárny építésével tizenkilenc szobás, negyven férőhelyes, magas színvonalú szálláshellyel gazdagodik Pécs. A klasszikus épületet a modern stílussal ötvöző Adele Boutique Hotelben a beruházók wellness részleget is kialakítanak, melynek üzemeltetését, akárcsak a szálloda többi részénél, megújuló energiák segítik. Az épület a Széchenyi tértől mindössze száz méterre található, így Pécs két évezredes történelmi látnivalói akár gyalogszerrel is bejárhatók. Ha pedig valaki sportos és a Mecsekbe vagy akár Orfűre vágyik, annak a szálloda saját kerékpárt is tud biztosítani. A szálloda várhatóan 2015 tavaszán fogadja első vendégeit.
További híreket a Turizmus.com oldalon talál. A turisztikai szakma legfrissebb híreiért pedig iratkozzon fel a Turizmus Panoráma Bulletinre!
Dizájnos gyógyszálloda nyílik Mórahalmon
Tavasszal megnyitja kapuit Mórahalom legújabb medical wellness szállodája.