Pro: Vedd, vidd!
Amondó vagyok, aki csak tud, vegyen magának otthont! Lakást, házat, kulipintyót? – édes mindegy. Induljunk ki abból: az iskola után valaki talál magának munkát. Nyilván nem keres majd százezreket, a fizetés jelentős része albérletre megy el. Feltehetően úgy, hogy kénytelen másokkal közösen bérelni. Fizetgeti, dolgozgat, miközben félretenni nem nagyon tud, így a saját otthonról szőtt álom szép lassan szertefoszlik.
Ha sikerül szülői, rokoni, egyéb segítséggel akár csak egy garzonhoz is hozzájutni, félig-meddig biztonságban érezhetjük magunkat a jövőre nézve. Ha megszűnik a munkánk, vagy megszorulunk, van hova nyúlni. Ráadásul éhezni egy saját otthonban, sötétben, fűtés és víz nélkül is sokkal meghittebb, mint az utcán.
Kontra: Röghöz köt
Nagyon sok bajunknak az a gyökere, hogy nehezen mozdulunk. Hiába vagyok én mondjuk Budapesten munkanélküli, és van esetleg a szakmámban Szombathelyen szabad állás, maradok a fenekemen, tengődöm a segélyen (ameddig kapom), és bízom a jó szerencsében.
Sajnos így vagyunk mi szocializálva, de a helyzetet az is nehezíti, hogy Magyarországon példátlanul magas a saját tulajdonú lakások aránya. Ami, ne tévedjünk, nem a gazdagság jele! Éppen ellenkezőleg: a létbizonytalanságé. Félünk, hogy elveszthetünk munkát, vagyont, minden mást – legalább fedél legyen a fejünk felett! Pedig a fenti eszmefuttatásból kiderül: röghöz köt, így leértékel minket a munkaerőpiacon, azaz éppen a saját lakás a legnagyobb kockázat az életünkben.
Pláne, ha még hitel is terheli!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.