Ezek a legtutibb repülési trükkök a légiutas-kísérőtől és a pszichológustól

légiutas kísérő
PUBLIKÁLÁS: 2024. november 27. 07:00
Hogy tanuljunk a tapasztalataikból és a lehető legsimább utunk legyen, a floridai légiutas-kísérő, Hunter Smith-Lihas, aki egy nagy amerikai légitársaság légiutas-kísérőjeként dolgozik, és a veterán ausztrál légiutas-kísérő, Liz Simmons pszichológus felfedték a legtutibb repülési trükköket.
A légiutas-kísérő és a pszichológus megosztották a legtutibb repülési trükköket - illusztráció Forrás: Shutterstock

Ezek a legtutibb repülési trükkök a légiutas-kísérőtől és a pszichológustól

Adj magadnak egy pihenő napot a repülések között

Mindenki szeretné maximalizálni a szabadságát, de az utolsó pillanatban repülni kockázatos üzlet – mondja Smith-Lihas. Ha szeretnéd elkerülni, hogy lemaradj az ünnepekről „szánj magadnak legalább egy pihenőnapot az utazás és az esemény között" – tanácsolja Smith-Lihas.

Függetlenül attól, hogy hol utazol, fennáll a lehetőség, hogy a repülőgép sztrájk, baleset, időjárási események miatt késik vagy kimarad. „Legalább egy egész napod van arra, hogy újra lefoglald a helyed egy másik járatra" – mondja Smith-Lihas.

Ugyanezt az elképzelést szem előtt tartva a Smith-Lihas azt javasolja, hogy az utazók legalább 90 percet hagyjanak maguknak a csatlakozó járatok között.
Persze az ötlet, hogy a repülőtéren várakozzunk, nem vonzó. De a csatlakozó járat elmaradása sokkal rosszabb.

„Sok embert látok, akik 45 percnél rövidebb idő alatt foglalják le átszállási idejüket. Ez nem elég idő. Ha az első járat késik, könnyen lekésheted a másodikat, különösen, ha idegen országban csatlakozik a gép, és vám- és bevándorlási szabályokon kell keresztülmenned" – mondja Smith-Lihas.

Ha kimarad a repülőjárat vagy lekésed, rosszabbul jársz - illusztráció Forrás: Shutterstock/David Prado Perucha

Olcsó repülőjegyek esetén kerüld a csúcsidőszakokat

Simmons javasolja, hogy ha még mindig az utolsó pillanatban szeretnél nyaralást tervezni, még mindig vannak jó ajánlatok. Azt javasolja, hogy kerüld a csúcsidőszakokat, például a hétvégéket, és keress a hét közben induló járatokat. „A hét közepén repülve igazán jó ajánlatokat kaphatsz" – mondja.

Foglalj közvetlenül a légitársaságon keresztül

Sok utazási webhely létezik, de Smith-Lihas azt mondja, hogy mindig közvetlenül az általuk választott légitársaságon keresztül foglaljanak repülőjegyet. Azt javasolja, hogy a harmadik felek platformjai nagyobb valószínűséggel foglalják le automatikusan a a helyet olyan járatokra, amelyeken rendkívül szűk a csatlakozási idő.
„Az emberek problémákba ütköznek, ha módosítaniuk kell valamit a jegyükön, mert a légitársaságnak nincs hozzáférése a probléma megoldásához" – mondja.

Jóval utazás előtt ellenőrizd az útlevél lejárati dátumát

Ha külföldre utazol, az utazás előtt ne felejtsd el ellenőrizni az útleveled lejárati dátumát. Az utolsó dolog, amit szeretnél, hogy elkapjanak a repülőtéren, és visszafordítsanak.

„Sok országban megkövetelik, hogy az útleveled legalább hat hónapig érvényes legyen. Ha már néhány éve megvan az útleveled, akkor feltétlenül ellenőrizd" – mondja Smith-Lihas.

Hozz kelléket a gyerekeidnek

Simmons azt is javasolja, hogy a szülők hozzanak magukkal harapnivalókat, könyveket és bármilyen „kényelmi tárgyat" – legyen az takaró vagy a gyerek kedvenc játéka. Arra is emlékezteti az utazókat, hogy „a gyerekek átvehetik a felnőttek hangulatát".

– mondja.

Ennek ellenére a gyerekekkel való utazás megterhelő lehet, és Simmons emlékezteti az utazókat, hogy ne féljenek segítséget kérni a légiutas-kísérőktől. Megjegyzi, hogy egyes szülők a repüléstől való félelemmel is küzdenek, amit el akarnak kerülni, hogy nyilvánvalóvá váljon a gyermekeik számára.

„Nem baj, ha azt mondod: Nézd, kicsit feszült vagyok, vagy egy kis segítségre van szükségem, vagy egy kicsit aggódom, segítesz nekem?" A légiutas-kísérő személyzet mindig örömmel segít."

Mindenki jól jár, ha a gyerekeket lefoglalják a repülőút alatt - illusztráció Forrás: Shutterstock/d13

Ha helyet cserélsz egy másik utassal, mindig a légiutas-kísérők irányítsák

Néha az utazókat elválasztják a társaságuk többi tagjától, és úgy döntenek, hogy megkérnek más utasokat, hogy cseréljenek helyet. Simmons szerint az utazóknak az ilyen jellegű változtatásokat a legénység tudtával kellene végrehajtaniuk.

„Fontos, hogy a légiutas-kísérők tudják, ki milyen ülésen ül. Ennek többféle oka lehet: egészségügyi, biztonsági okok, vagy egyszerűen valaki különleges ételt rendelt, vagy valaki törzsutas, vagy bármilyen más ok. Ha egy másik utassal szívesen cseréltek helyet, mindig a légiutas-kísérők irányítsák - írja a CNN.

Elveszett poggyász? Használj AirTag-et

Smith-Lihas nemrég Görögországba utazott. Amikor útközben a táskájuk elveszett, az Apple AirTag technológiájának köszönhetően a nyomára bukkanhatott.

Smith-Lihas azt is javasolja, hogy minden fontos dolgot csomagolj be a kézipoggyászba, például ajándékokat, értékes ékszereket, gyógyszereket – és esetleg egy váltás ruhát is, minden esetre.
„Ha a táskád elvész, fennáll annak a lehetősége, hogy néhány napig nem kapod meg."

Nem árt előre gondolkodni a kézipoggyász bepakolásakor - illusztráció Forrás: Chutima Chaochaiya/Shutterstock

Töröld le a felületeket a repülőn

Senki sem akar beteg lenni az ünnepek alatt, de mivel a repülőtéren a tömegben ülünk, ez elkerülhetetlennek tűnhet. Smith-Lihas szerint érdemes a repülőgépeket a repülések között takarítják, és a repülőgépek légszűrőit úgy tervezték, hogy segítsenek a kórokozók terjedése elleni küzdelemben.

De amikor Smith-Lihas utazik, akkor úgy dönt, hogy letörli a repülőgép ülését és a tálcaasztalát. Egyes légitársaságok fertőtlenítő törlőkendővel látják el az utasokat, és ezt te is használhatod.

Legyél figyelmes az utastársaid felé

Simmons megfogalmazása szerint az ünnepi szezonban a szorongás, a stressz és az utasok türelmetlensége láthatóan megugrik a repülőgépeken.
„A repülőtereken nyüzsögnek az emberek. A járatok gyakran teljes kapacitással szállnak fel. A késések valószínűbbek a megnövekedett kereslet és az időjárás miatt. Ugyanakkor az emberekre nehezedik az ünnepi elvárások súlya."

Simmons pszichológusként azt javasolja, hogy hasznos emlékeztetni magad arra, hogy a stresszes helyzetekben való düh soha nem fog segíteni.

Ha azon kapod magad, hogy egy másik utas felidegesít magát, Simmons azt tanácsolja, vegyél egy mély lélegzetet, és kérdezd meg magadtól: „Ez tényleg elég fontos ahhoz, hogy igazán dühös legyek, és haragudjak egy idegenre? Egyszerűen engedd el."

A pozitivitás apró gesztusai mindenki számára nagyszerűek, és tükrözik az ünnepi hangulatot. „Nem kell a pozitivitás nagy megnyilvánulásának lennie" – mondja Simmons. „Olyan egyszerű dolog is lehet, mint rámosolyogni egy útitársra, türelmesnek lenni a légitársaság személyzetével, vagy megosztani egy kedves szót a melletted lévő ülésen ülő személlyel. Ezek a pozitivitás apró gesztusai mindenki számára nagyszerűek, és tükrözik az ünnepi hangulatot."

Az alábbi videóból kiderül, hogy milyenek a vérbeli légiutas-kísérők:

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.