Közelednek az ünnepek, és egyre többen döntenek úgy, hogy elutaznak, és mivel inkább az élményekre szeretnének költeni, nem drága szállodákban szállnak meg, hanem alternatív megoldást keresnek. Ám ez nem sül el minden esetben jól, mutatjuk, hogyan vernek át az ünnepek alatt a tulajdonosok az airbnb foglalásokkal.
Az ünnepek közeledtével, vagy éppen alatt, sokan elutaznak, ám arra a legkevésbé sem számítanak, hogy átverik őket a tulajdonosok az airbnb foglalásokkal. Mutatjuk a leggyakoribb trükköket.
Nagyon figyelj rá oda, hogy hol fizetsz. Az Airbnb cég azt tanácsolja a weboldalán, hogy a hivatalos webhelyen kívül az oldal tájékoztatása szerint kizárólag ezek a fizetések relevánsak: bizonyos, webhelyen kívüli fizetések csak akkor engedélyezettek, ha az Airbnb előzetesen megadta az engedélyt, és a vendégeket a foglalás előtt tájékoztatták.
Ez többek között a következőket foglalja magában: helyi adó vagy idegenforgalmi adó beszedése, all-inclusive szolgáltatáshoz kapcsolódó díjak üdülők és üdülési joggal igénybe vett szállások esetében, kaució vagy járulékos díjak, például kisállatok után fizetendő díjak, parkolási díj, Wi-Fi-díj, edzőterem díja, reggeli díja stb.
Kinézted álmaid kecóját az ünnepekre, de még sem olyan, mint a fotókon?
A fotókon tisztának tűnt a hely, de odaérkezve látszik, hogy nincs rendesen kitakarítva, akár csótányok és ágyi poloskák is hemzsegnek. Ez utóbbiakat jól nézd meg a matracon és a bútorokon.
Egyre többször fordul elő, hogy a szállásfoglaló oldalak küzdelmei ellenére, hamis értékelésekkel találkozunk. Vannak olyan szállásadók, akik kedvezmények vagy kuponok által veszik rá az utazókat, hogy magas értékelést adjanak, ami törvénytelen. Az is gyanús, ha az értékelések szövege nagyon hasonló, vagy ha túl kevés információt tartalmaznak.
Sajnos nincs új a nap alatt, ez is többször előfordult már. Az USA-ban és az Egyesült Királyságban már elképesztően súlyos károkat okoztak az utazási csalók de itthon is résen kell lenni! Az üzleti és otthoni biztonságtechnikai szoftvermegoldások nemzetközi szállítója, az ESET az egyik leggyakoribb, ingyenes nyaralási csalástípusról közölte, az áldozatokat kéretlen e-mailekkel, telefonhívásokkal vagy sms-ben keresik fel, azt állítva, hogy nyaralást nyertek egy olyan sorsoláson, amelyen egyébként nem is vettek részt.
Válasz esetén a csalók pénzt kérnek az ingyenes nyaralás igénybevételéhez, vagy az állítólagos, befizetendő illetékek miatt. hogy az interneten hirdetett, magántulajdonban lévő, bérelhető nyaralóknak egyre nagyobb a forgalma, és emiatt a csalók is adnak fel hirdetéseket a jogszerűen működő online foglalási és hirdetési oldalakon. Ezek az ingatlanok azonban vagy nem léteznek, vagy nem is kiadók, esetleg többször is eladják ugyanazt a helyszínt és időpontot.
Az alábbi videóból kiderül, hogyan ismerheted fel az ágyi poloska csípést: