A színpompás gyurgyalagok (Merops apiaster) is visszaérkeztek afrikai telelőhelyeikről. A telepesen, löszfalba vagy talajba vájt fészkekben költő madarakat a legkésőbb érkező vonuló madaraink között tartjuk számon – írja a heol.hu.
A repülő rovarokkal táplálkozó tarka madarak napokban ellenőrzött telepein már nagyon aktív jelenlétet tapasztaltak a szakemberek, ugyanis a madarak visszaérkezését követően azonnal megkezdődött a nászidőszak, és a friss üregek kiásása – olvasható a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság közösségi oldalára feltöltött videónál. A csodaszép madarakról készült felvételt Molnár Márton természetvédelmi őr készítette, aki a BNPI Mátrai és Tarna-Lázbérci Tájegységén tevékenykedik.
A május és szeptember között hazánkban tartózkodó, átlagosan 28 centiméter hosszú gyurgyalag fokozottan védett madárfaj, természetvédelmi értéke 100.000 Ft.
Mi is írtunk róla korábban, hogy a gyurgyalagok a Körös-Maros Nemzeti Park Cserebökény részterületén rendszeresen költenek. Tavaly pedig egy igazi sikertörténetről adtunk hírt, miszerint évek óta gyurgyalagok és parti fecskék tömkelege használja a mesterséges partfalakat Abádszalók és Tiszafüred között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.