Utazási magazin

Videó: Megérkeztek a legszínpompásabb madarak a Bükki Nemzeti Parkba

Travelo

Létrehozva: 2024.05.13.

A színpompás gyurgyalagok (Merops apiaster) is visszaérkeztek afrikai telelőhelyeikről. A telepesen, löszfalba vagy talajba vájt fészkekben költő madarakat a legkésőbb érkező vonuló madaraink között tartjuk számon – írja a heol.hu.

A gyurgyalagok a legszínpompásabb madarak Magyarországon Forrás: Völgyi Sándor / Duna-Dráva Nemzeti Park / FB

A repülő rovarokkal táplálkozó tarka madarak napokban ellenőrzött telepein már nagyon aktív jelenlétet tapasztaltak a szakemberek, ugyanis a madarak visszaérkezését követően azonnal megkezdődött a nászidőszak, és a friss üregek kiásása – olvasható a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság közösségi oldalára feltöltött videónál. A csodaszép madarakról készült felvételt Molnár Márton természetvédelmi őr készítette, aki a BNPI Mátrai és Tarna-Lázbérci Tájegységén tevékenykedik.

A május és szeptember között hazánkban tartózkodó, átlagosan 28 centiméter hosszú gyurgyalag fokozottan védett madárfaj, természetvédelmi értéke 100.000 Ft.

Mi is írtunk róla korábban, hogy a gyurgyalagok a Körös-Maros Nemzeti Park Cserebökény részterületén rendszeresen költenek. Tavaly pedig egy igazi sikertörténetről adtunk hírt, miszerint évek óta gyurgyalagok és parti fecskék tömkelege használja a mesterséges partfalakat Abádszalók és Tiszafüred között.

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek