Szóló és duó produkciók alkotják a Szentendrei Tavaszi Fesztivál gerincét, amely most pénteken, azaz március 17-én indul és április 2-ig tart. Az új koncepcióhoz a nehéz gazdasági helyzet adott inspirációt. Olyan egy- és kétszemélyes produkciókat hívtak meg, melyek közönségsikere garantálja, hogy a bevételből kigazdálkodhatók a költségek. Ezért lett a fesztivál szlogenje az "Egyedül vagy párosban egy káprázatos városban", írja az MTI.
Az előadások legfontosabb helyszíne a város kiváló akusztikájú színházterme a belvárosi könyvtár épületében.
A fesztivált az országos programözön elé időzítették, de az előadások időtartama is igazodik az igényekhez, így például a fővárosból érkezők is kényelmesen elérhetik az utolsó HÉV-et, illetve az előadások zömét a hétvégére tették.
A fesztivál március 17-én Rost Andrea operaénekes és Lukács Miklós cimbalomművész koncertjével indul, amelyen bemutatják új műsorukat: a zenei műfajokat átjáró előadásban Handeltől a klezmer dalig, Erkeltől a magyar népdalokig ível a kínálat. Egy dalpremierre is sor kerül: Lukács Miklós erre az alkalomra komponált Aura című művét először itt énekli majd Rost Andrea.
A közönség országos sikerdarabokkal találkozhat a fesztivál során. Karinthy Ferenc Dunakanyar című egyfelvonásosa a 2021-es szentendrei premier óta fut nagy sikerrel, Szinetár Dóra és Makranczi Zalán kettősét a Szamos cukrászda Klimt Termében láthatja a közönség. Nagy Sándor virtuóz produkciójában, a Teltház című vígjátékban csaknem negyven karakter kel életre; Bálint András és Jordán Tamás kettősében egy nagy generáció legendás alakjai mesélnek történeteket magukról, színházszenvedélyükről, beszélgetésükbe olykor Molnár Ferenc is "bekapcsolódik". Falusi Mariann és a Sárik Péter Trió népszerű, közkedvelt magyar dalokat dolgoz fel jazzre hangszerelve.
Pokorny Lia zenés LIAisonjában 15 nő 15 története elevenedik meg, Kéméndi Tamás harmonikakíséretével; Bödőcs Tibor Meg se kínáltak című kocsmaáriájában hol nosztalgikus költőiséggel, hol sokkolóan ismerős világgal találkozhat a közönség Oszkár, a szobafestő tolmácsolásában, akit Thuróczy Szabolcs kelt életre.
Markó-Valentyik Anna bábművésznek a táncművészet és a bábos műfaj határán mozgó, felnőtteknek szóló előadása egyszerre mono- és kétszereplős dráma, hiszen a Polcz Alaine írásaiból merítő Alaine - Ideje a meghalásnak című darabban megjelenik a halál és a gyász kutatójának alakja is, akinek szövegeit Karády Katalin dalai tördelik.
A Kortárs&Balett Tánccsoport Szentendre előadását a négy őselem, a föld, a tűz, a víz és a levegő különböző formái, találkozásai és hatásai inspirálták. A további programokról itt tájékozódhatsz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.