4000 éves településre bukkantak Irak déli részén

Óbabiloni Birodalom
PUBLIKÁLÁS: 2021. július 20. 13:08

Egy 4000 éves település romjaira bukkantak orosz régészek Irak déli részén, mely a feltárást vezető régész szerint leleplezheti a legősibb civilizációk titkát, tudtuk meg egy Közel-Kelettel foglalkozó híroldal, az Al-Monitor cikkéből.

A kezdeti spekulációk szerint a város annak az államnak a fővárosa lehetett, amely az Óbabiloni Birodalom bukása után létesült a mai Irak déli részén, Dhi Qar kormányzóságban. Az orosz régészek június 24-én találtak rá a régészeti leletekre Tell al-Duhaila területén, amely több mint 1200 régészeti lelőhelynek ad otthont, köztük például a sumér központ Ur zikkuratjának.

"Ez a közelmúltbeli felfedezés kiemelkedő jelentőségű, mert egy olyan sumér város képét tárja elénk, amely egy tengeri kikötőre nézett. A legtöbb város a tengerre nézett akkoriban, de mára mind sivataggá változott" – mondta Gaith Salem, az ókori történelem professzora.

A térség kutatásának jelentőségét kommentálva a feltárások vezetője, Jankowski-Diakonoff megjegyezte: „Dél-Mezopotámia városainak kutatása az óbabilóni korszak végén – különösen a Tell al-Duhaila lelőhelyen – feltárhatja a történelem egyik ismeretlen korszaka és a legősibb civilizációk titkát."

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.