Kezdjük azzal, hogy a Magyar Nemzeti Galériában végre új tárlatot nézhetünk meg. Az intézmény falai közé költözött ugyanis a londoni Tate Britain múzeum egyedülállóan gazdag preraffaelita gyűjteményének közel száz lenyűgöző alkotása. A mozgalmat bemutató első nagy magyarországi kiállítást május 13. óta tekinthetjük meg és egészen augusztus 22-ig várja majd a látogatókat.
Az MNG oldalán olvasható, hogy a Tate Britain kollekciójában kiemelkedő jelentőségű helyet foglalnak el a preraffaelitáknak, a 19. század legnagyobb hatású brit művészeti mozgalma alkotóinak a művei. A Vágyott szépség című tárlathoz kapcsolódóan egy, a mozgalom magyarországi hatását bemutató kísérőkiállítás is megnyílik a galériában. Az utópia szépsége. Preraffaelita hatások a századforduló magyar művészetében című kiállítást szintén augusztus 22-ig nézhetjük meg.
Még lehet jegyet váltani a május 15-i, szombati Verdi: Rigoletto online közvetítésre, amit az Operaház három felvonásban olasz nyelven mutat be, magyar felirattal. Szinetár Miklós és Harangi Mária produkciója igazi sztárszereposztással látható.
A 134 perces előadás címszerepét a számos díjjal kitüntetett Kamaraénekes, Fokanov Anatolij, Gildát a népszerű Kossuth-díjas szoprán, Miklósa Erika, a mantovai herceget a 2017/18-as évad Kamaraénekese, László Boldizsár alakítja. A Magyar Állami Operaház Zenekarát és Énekkarát Medveczky Ádám vezényli - írták az Opera.hu oldalon. A felvétel 2017. szeptember 24-én készült az Erkel Színházban.
Az érdeklődők a Mai Manó Házban, május 11-től június 6-ig tekinthetik meg a Magyar Fotográfiai Múzeum Paul Almásy-gyűjteményének egy részét. 1906-ban született magyar származású fotóriporter, Paul Almásy életműve kiemelkedő helyet foglal el a magyar és a francia fotótörténetben. Fotóriporterként szinte a világ összes országát bejárta – kivéve Mongóliát. Fotói lefednek öt világkörüli utat, 1 250 000 repülőgépen megtett kilométert, 325 000 negatívot és 1637 riportot.
Az Életművének kezelője jelenleg a berlini sajtófotó-archívum, az Archiv für Kunst und Geschichte, művei azonban számos művészeti köz- és magángyűjteményben is megtalálhatóak, mint a Magyar Fotográfiai Múzeum vagy a franciaországi Nicéphore Niépce Múzeum.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.