Szeret benézni régi épületek előcsarnokaiba? Meglesni, hogy mi van a külvilágnak szánt díszes homlokzatok mögött? Ebben a sokszínű, pompában gazdag kötetben 144 milánói ajtón léphetünk be a külvilág és a privát szféra között meghúzódó átmeneti területre. A 20-as és a 70-es évek között épült előcsarnokokban a modernista milánói kultúra esszenciája sűrűsödik össze: márvány, gránit, vasszerkezetek, pompa és gazdagság. Egy elegáns világ, ami építészek, képzőművészek és egy tehetős avantgárd réteg együttműködéséből született.
Ez a könyv egy hátrahagyott divattervezői karrierből, három évnyi lakókocsis utazgatásból és egy Instagram-fiókból született. Szerzője Foster Huntington, aki 23 évesen a Ralph Lauren-állását és New York-i lakását hagyta maga mögött, hogy lakókocsijában nekivágjon az ismeretlennek, miközben vanlife hashtaggel dokumentálta az élményeit.
A hashtaget gyorsan felkapták mások is, és ebből a fotógyűjteményből született a Van Life, egy hangulatos fotógyűjtemény több száz bulis járművel, fenséges tájakkal és festői erdőkkel.
Miután a Van Life bestsellerré vált, szerzője egy fa lombkoronájába épített kétemeletes házban folytatta nonkomformista életmódját. Ebből az életmódkísérletből született egy újabb könyv, melyben egyedi otthonokat találunk a legszokatlanabb helyeken és alapanyagokból.
Konténerházak, jurták, csónakházak és más fura lakások irigylésre méltó helyszíneken: drámai hegyek között, festői erdőkben és lenyűgöző strandokon. A Van Life és az Off Grid Life egyaránt tökéletes ajándék bárkinek, akit egy kicsit is kínoz az elvágyódás.
Nemcsak a járvány, de a tél is visszatartja a jógásokat, hogy kimenjenek a szabadba, és a Gellért-hegyen vagy a Margit-szigeten terítsék ki a jógaszőnyeget. Ha történetesen jóga-rajongó az ismerősünk, jó ötlet lehet meglepni ezzel a 360 oldalas kötettel, amiben a világ legkülönlegesebb jógaközpontjait gyűjtötték össze.
Bárki feltöltekezhet ebből a könyvből, aki a nyugalmat és a belső harmóniát keresi a kikapcsolódásban. Olyan édeni helyszínekről olvashatunk, mint a jóga fővárosának nevezett indiai Risikés városában lévő Parmarth Niketan Ashram kertjei vagy a Sri Lanka-i Santani, egy teaültetvényből lett wellness központ, aminek kialakításakor a fenntarthatósági és öko-szempontokat tekintették kiindulópontnak.
Az utazás iránti kínzó vágyra gyógyírként szolgálhatnak a Great Escape-sorozat további darabjai a világ legcsodálatosabb helyeiről. Találunk Afrikáról, a Mediterráneumról, Észak- és Dél-Amerikáról, vagy Olaszországról szóló darabot is, olyan fotókkal, hogy eláll a lélegzetünk.
Egy könyv, amely nem hiányozhat egyetlen tudatos utazó polcáról sem. Ebben olyan hoteleket gyűjtöttek egybe, ahol különleges figyelmet fordítanak a környezettudatosságra. A kötetben találunk például hajóroncsokból épült távoli házikót a Namib-sivatagban, amely a veszélyeztetett vadon élő állatok védelméből is kiveszi a részét, de van benne helyi hagyományokat védő hotel Hong Kong belvárosában, és olyan bejrúti vendégház is, ahol libanoni nők tanítanak hagyományos helyi recepteket az érdeklődőknek.
A vidéki élet nemcsak tornácos parasztházat és kályhát jelenthet – ahány ország, annyiféleképpen találták meg az emberek a harmóniát a várostól távol. Ebben a könyvben a virágos rétek és a ragyogó kék ég díszletei között felépült, európai falusi házakat tanulmányozhatjuk.
Az írországi Kilkenny-ből származó vidéki stílusú háztól a toszkán dombok közötti birtokig, 400 oldalnyi fotó és leírás ad inspirációt, hogyan teremthetjük meg otthonunkban is az idillt.
Ha már a lakberendezésnél tartunk – a járvány miatt pedig egyébként sem nagyon tudunk mást csinálni, mint hogy az otthonunkat csinosítjuk –, az Interiors Now! című album is kiváló inspirációs forrás. Akár a bolhapiacok romantikája, akár a minimalista vagy a neobarokk a mi stílusunk, ebben a kötetben mindenki megtalálja az ízlésének megfelelő designt. Elismert fotóművészek képei segítségével 512 oldalon lapozgathatunk a lakások között, Miamitól Isztambulig, Malmőtől Pekingig.
A gyönyörűen illusztrált Forest album az emberek és a fák kapcsolatának ünneplése, egy óda a világ összes erdejéhez. Matt Collins író és Roo Lewis fotográfus könyvében a Föld buja erdeiben rejlő titkok nyomába eredhetünk.
A szerzőpáros fafajok szerint rendezve mutatja be a világ legszebb erdőit és fáit, köztük a nyugat-amerikai fenyőket és a németországi Elba-völgy nyírligeteit, miközben történelemről, tudományról és emberi történetekből is tanulhatnak az olvasóik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.