Anna Heringer német építész tervezte az Anandaloy névre keresztelt, bangladesi közösségi központot, mely idén elnyerte a fontos társadalmi ügyeket felkaroló épületeknek kijáró Obel-díjat - adja hírül a dezeen.com.
Az Anandaloy helyi dialektusban azt jelenti, hogy a boldogság helye, az épületben pedig helyet kapott egy fogyatékossággal élőknek kialakított terápiás központ, és egy nőket foglalkoztató textilműhely is.
A díjat a Henrik Frode Obel Alapítvány évente adja olyan kiemelkedő épületeknek, melyek hozzájárulnak az emberek fejlődéséhez. Tavaly, első alkalommal a díjat a japán építész, Junya Ishigami kapta ObelArt Biotop vízikertjével, a japán Nasu-hegység közelében található, mesterséges tájjal.
Heringer a tervezés során szem előtt tartotta, hogy fenntartható módon, a helyi anyagok felhasználásával, helyi munkaerő bevonásával épülhessen fel az épület, így az résztvevők egyben a saját kezű építkezés technikáját is elsajátíthatták.
A főbb szerkezeti elemek, a falak és az épületet körülvevő rámpa és a helyiségek döngölt padlója a közeli tavakból származó iszapból készült. Mint Heringer elmondta, azt is szerette volna üzenni az épülettel, hogy számos szépség rejlik a szokásostól eltérő mintákban is.
Az épület egyik oldalán iroda, WC és terápiás szoba található, a másik oldalon szintén terápiás szobát, valamint egy nappalit helyeztek el, és négy, barlangszerű teret is kialakítottak.
Az épület emeletén a Dipdii Textiles nevű ruhakészítő projekt műhelye és boltja található, amelyet Heringer indított Veronika Langgal és a Dipshikha civilszervezettel együtt, hogy munkalehetőséget biztosítsanak a helyi nőknek. Mint Heringer elmondta, elsősorban építészként jellemzi magát, de azért egyben szociális munkás és társadalmi aktivista is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.