Azért utazik, hogy lélegzetelállító fraktálrajzokat taposson a hóba

tél
PUBLIKÁLÁS: 2020. január 17. 11:44

Van, aki azért utazik, hogy a pálmafák alatt ücsörögve a tengerparton koktélozzon. És van, aki azért, hogy a hidegben, szélben, fagyban focipálya méretű rajzokat készítsen a hóba.

Illusztráció composita/pixabay

Egy londoni mérnök, aki ma nagyrészt a francia Alpokban él, szokatlan művészi kifejezésformát talált: hótaposó csizmájával fraktálokat, vagyis komplex geometriai alakzatokat rajzol a hóba a lépéseivel. A legutóbbi alkotása a Sziklás-hegységben készült, amire a Colorado állambeli üdülőváros Silverthorne kérte fel, írja az artnet.com.

A körülmények állítólag közel sem voltak ideálisak: a művész köhögött a hidegtől, küszködött a hófúvással, a puha havat a legkisebb szél is ide-oda söpörte. Napok alatt csak néhány rajzot sikerült befejeznie, mert a szél hamar tönkretett mindent. Voltak napok, amikor ki sem tudott menni a cudar időjárás miatt. "Nem volt olyan, mint otthon az Alpokban" – meséli. De mindez a kellemetlenség a műfaj sajátja, és a művész már hozzászokott a viszontagságokhoz.

– mondta.

Simon Beck 2004-ben kezdett el hórajzokat készíteni. A hobbi kísérletezésként indult: egy hóba állított jelzőtől egyenlő távolságra lévő pontokat mért ki, majd a lépéseivel összekötötte, ami egy szabályos mintát rajzolt ki. Időközben a rajzok egyre bonyolultabbakká váltak, és a méretük is nőtt. A legnagyobb egy négylevelű lóherét mintázott Franciaországban, és elérte hat focipálya méretét. Összesen négy nap alatt 32 órába telt az elkészítése.

2004 óta Simon Beck több száz hórajzot készített a világon, ma már meghívásra megy több helyre is, ahol azért fizetnek neki, hogy képeket rajzoljon lábával a téli tájba.

Címlapfotó: Simon Beck's Snow Art / Facebook

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.