Még van ideje megnézni a Bauhaus magyar mestereinek munkásságáról szóló ingyenesen látogatható kiállítást, amely a színházművészeten keresztül mutatja be a legjobb alkotásokat a berlini magyar kulturális intézetben.
A német főváros magyar kulturális intézetében, a Collegium Hungaricum Berlinben a Németországból indult összművészeti irányzat alapításának századik évfordulója alkalmából rendezték meg a tárlatot. Az intézmény pénteki közleményében kiemelte, hogy a színház révén a Bauhaus egyetemességre irányuló törekvését és az irányzat magyar képviselőinek eredetiségét és kreativitását is be lehet mutatni, írja az MTI.
Magyar alkotók nemcsak a Bauhaus kísérleti színpadi produkcióiban vállaltak szerepet alkotásaikkal, hanem merész, gyakran utópisztikus színház-építészeti terveikkel is - olvasható a közleményben. Ezek közül kiemelkedő a Weininger Andor Gömbszínház-terve, egy "méreteiben is monumentális vízió", amelynek pontos makettje a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával rendezett vándorkiállításon látható először külföldön.
A CHB - neo-bauhaus stílusú - belvárosi épületében augusztus 31-ig tartó kiállításon a makettek mellett fotómásolatokat, reprodukciókat, animációs és dokumentumfilmeket is bemutatnak, amelyek segítségével a látogató számára egyértelművé válik, hogy "lépten-nyomon tetten érhető a magyarok Bauhausra gyakorolt sokoldalú befolyása, legyen szó építészetről (Breuer Marcell, Forbát Alfréd, Molnár Farkas, Sebők István), bútor- és tárgytervezésről, szőnyegszövésről (Breuer Marcell, Pap Gyula, Berger Otti) vagy épp reklámgrafikáról, tipográfiáról, esetleg könyvtervezésről (Moholy-Nagy László, Molnár Farkas és mások).
A vándorkiállítás kurátora Várkonyi György művészettörténész, látványtervezője pedig Czakó Zsolt grafikusművész, a 2010-ben Pécsett és Berlinben megrendezett Magyarok a Bauhausban/Die Ungarn am Bauhaus című kiállítás alkotója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.