A három nőstény és a két hím három különböző állatkertből, Angliából, Csehországból és Dániából érkezett. Az állatokat a cseh Dvur Kralove területén gyűjtötték össze és készítették fel a 6 000 kilométeres utazásra, írja a BBC News.
Az állatok most egy átmeneti helyszínen vannak, azaz egy olyan körülkerített területen, ahol a szakemberek és az állatorvosok néhány hónapig megfigyelhetik az állapotukat, mielőtt végleg szabadon engedik őket. Erre csak akkor kerítenek sort, ha biztosak abban, hogy a rinocéroszok már készen állnak a vadon kihívásaira.
A projekt évekkel ezelőtt kezdődött, amikor elindult egy „orrszarvú házasítási" program, melyben 25 állatkert vett részt. Az állatok ide-oda utaztak a kontinensen, hogy párra találjanak és utódokat nemzenek. A program sikeresnek bizonyult, ezért lassan itt volt az ideje annak, hogy a korábban befogott fekete orrszarvúk utódait elkezdjék visszaengedni a vadonba.
Már korábban is vittek állatokat az Akagera területére: 2017-ben Dél-Afrikából szállítottak ide fekete orrszarvúkat, ám akkor egy tragédia árnyékolta be a programot. Egy magyar természetvédő, aki többek között a parkot felügyelte, meghalt egy rinocérosz támadásban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.