Egy csaknem harminc méter magas, Bábel tornyára emlékeztető színháztornyot emeltek fából a 2284 méter magasan fekvő Julier-hágónál Svájcban.
A vörösre festett építmény összesen tíz különálló toronyból áll, melyeket ívelt ablakok kötnek össze egyetlen nagy toronnyá. A nézők ezekből a körben kialakított ablakokból láthatják az előadást, az első emelet magasságában lebegő függőszínpadon. A négy nézői szintről szinte teljesen függőleges a rálátás a színpadra, amit a táncjátékok és zenés darabok rendezésénél figyelembe vesznek az alkotók – írja az MTI.
A világszerte egyedülálló alpesi színháztorony a graubündeni kanton Origen nevű rétoromán kulturális fesztiváljának része. Az ötlet a fesztivál atyjától, a legmagasabb svájci színházi díjjal, a Reinhart-gyűrűvel kitüntetett Giovanni Netzertől származik.
Netzer szerint a különös építmény "a városok hermetikusan zárt színháztermeinek alpesi ellenpontja" lehet, illetve a torony "párbeszédet akar lehetővé tenni a színjátszás és a táj között". Ennek megfelelően az előadások időpontját a naplementéhez igazítják, és a szokásos reflektorokat a csaknem 2300 méteres magasságban lenyugvó nap fényei helyettesítik.
Az átszámítva több mint félmilliárd forintból felépült torony egész évben üzemel majd színházként, bár a téliesítéshez még egymillió franknyi fedezetre van szükség. A kísérleti építmény teljes élettartamát ugyanakkor csak 3-4 évre tervezik, "tükrözendő a színházművészet tünékeny jellegét".
A hét eleji megnyitón Gion Antoni Derung Apokalipszis című operabalettjéből kaphattak ízelítőt a meghívottak, amelynek első előadására már minden jegy elkelt. A lebegő színpad első sztárja a balett fenegyerekének is aposztrofált, zseniális tehetségű fiatal ukrán balettművész, Szerhij Polunyin lesz, aki külön ebből az alkalomból ad elő szólótáncot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.