A Pilis Bike erdei kerékpáros úthálózat ez év áprilisi átadása óta sok kerékpáros választotta a kilenc „Parkolj és bringázz!" (P+B) pontról induló 28 kijelölt biciklitúra egyikét. Az érdeklődés a mai napig, az időjárás hűvösebbre fordulásával sem lankadt, azonban a téliesre váló idővel összhangban az erdőgazdaság fontosnak tartja felhívni a figyelmet az útviszonyok megváltozására is, olvasható a Pilisi Parkerdő Zrt. közleményében.
A Pilis Bike erdei kerékpáros úthálózatnak köszönhetően 2016. április óta csaknem 600 kilométernyi ajánlott kerékpáros túraútvonal áll a kirándulni vágyók rendelkezésére a Pilisben, illetve a Budai- és a Visegrádi-hegységben.
Az erdei kerékpározásnál sosem szabad figyelmen kívül hagyni és félvállról venni a természet erejét: az elmúlt napok hideg időjárása, a páralecsapódás és a magasabb területeken tapasztalt, fagypont alatti hőmérséklet, továbbá az útra rakódott őszi sár- és avarréteg miatt ugyanis a Pilis Bike útvonalai mostanában igen csúszósak lehetnek, ami miatt a kerékpározás különös körültekintést igényel.
„Mindez különösen a lejtős szakaszokra vonatkozik, amilyen például a Paprét - Szentendre - Skanzen közti útvonal is, ahol biciklivel rövid idő alatt akár 40-50 km/h-s sebességre is fel lehet gyorsulni, azonban a fékezés már gondot okozhat. A Pilisi Parkerdő Zrt. ezért arra kéri a kerékpáros kirándulókat, hogy az őszi és a téli szezonban különösen figyeljenek a szabályok betartására, leginkább a megfelelő sebesség megválasztására. A téli utakon a felelőtlen száguldás a jó felszereléssel rendelkező, tapasztalt sportolók számára is balesetveszélyes lehet!" – mondta Lomniczi Gergely, a Pilisi Parkerdő Zrt. szóvivője.
Az alábbi útvonalakon lehet szükség fokozott körültekintésre:
Pilisszentlászló, Kisrigó Vendéglő – Magasrakodó – Tölgyikrek – Fagyos katona – Magasrakodó – Pilisszentlászló, Kisrigó VendéglőFontos továbbá, hogy a kerékpározók számára a Pilisi Bike turisztikai fejlesztésnek köszönhetően megnyitott erdészeti utak nem kizárólagosan kerékpáros turistaútvonalak, ezeken továbbra is várható erdőgazdasági jellegű forgalom. A kerékpárosok útját ezen kívül gyalogosok (köztük gyerekek), és erdei állatok is keresztezhetik. A biciklizést az erdőben is a szabályok betartása teszi biztonságossá.
Bővebb információ a Pilis Bike kerékpáros erdei úthálózatról itt található.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.