Megszűnhet a fapadosok bádogmólója Ferihegyen

Budapest
PUBLIKÁLÁS: 2015. április 16. 14:44
A tervek szerint 2017-ben nyitja meg a Budapest Airport azt a terminálépület-részt, amely kiváltja majd a Malév csődjét követően, a fapados légitársaságok számára megépített, gyalogos beszállítást biztosító bádogépületet.

A nyolc, épület közeli repülőgép állóhellyel rendelkező pier mindegyik kapuját utashidakkal szerelik fel az első szinten, ugyanakkor a diszkont légitársaságok számára az alsó szintről gyalogos beszállításra is alkalmas lesz az új épület - írja az AIRportal.hu.

A Budapest Airport terveiben már néhány éve szerepeltek a pierek Fotó: Budapest Airport grafikája

A Budapest Airport a Malév 2012. februári csődjét követően kényszerült az ún. egyszerűsített beszállókapuk létesítésére. A nemzeti fuvarozó megszűnése után tátongó űrt első sorban a fapados légitársaságok, köztük is leggyorsabban a Ryanair és a Wizz Air töltötte be. A diszkont légitársaságok a drágább, lassabb utashidas beszállítás és az utasok szintén költséges buszoztatása helyett gyalogos beszállítást igényeltek. A repülőtér üzemeltetője ennek érdekében először sátrakat és kordonokból kialakított folyosókat helyezett el a repülőtér forgalmi előterének egy részén, majd később ezeket könnyű szerkezetes épületekkel váltották ki.

Az oldal információi szerint még nincs végleges döntés az ügyben. Korábban a magyar sajtóban is megjelent, hogy többféle koncepció és terv fut ezzel kapcsolatban. Ezek közül az egyik a pier megépítése, amelyeknek a SkyCourt megépítése óta megvannak az engedélyezett tervei. A lap iparági információja szerint amennyiben a jelenlegi ütemben fejlődik az utasforgalom, a Budapest Airportnak mindenképpen dönteni kell a kapacitások fejlesztéséről. Az AIRportal teljes cikkét itt olvashatja.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.