A Pekingben található Kínai Agykutató Intézet (CIBR) és a NeuCyber NeuroTech májusig összesen öt páciensebe ültette be a Beinao No.1 nevű agychipet.
Luo Minmin, a CIBR igazgatója és a NeuCyber vezető tudósa elárulta, hogy további öt páciens várakozik még az idei évre. Az év elején a tudósok bemutatták, hogyan is működik az érme nagyságú, vezeték nélküli úgynevezett agy-számítógép interfész (BCI) chip. A bemutatón a képernyőn megjelent a „Szeretnék enni” mondat kínai karakterekkel, amely egy 67 éves, amyotrophiás lateralszklerózisban (ALS) szenvedő, beszélni nem tudó nő gondolatai alapján íródott.
Luo Minmin elmondta, hogy nagy szükség van erre a technológiára , és a csapat rengeteg megkeresést kapott, hogy új betegeknek is beültessék a chipet.
A betegek azt mondták, hogy ez csodálatos érzés, mintha visszanyernék vagy megszereznék az izmaik feletti irányítást
- nyilatkozta a tudós.
Továbbá hozzátette, hogy a technológia nagy pontossággal képes dekódolni a betegek agyából érkező jeleket, amelyeket aztán szöveggé, beszéddé vagy gépi mozgásokká alakítanak.
Luo Minmin csapata azt tervezi, hogy felgyorsítja az emberi klinikai vizsgálatokat, és a következő egy évben további 50-100 páciensbe ülteti be a chipet - írja a DailyExpress.
Reméljük, hogy gyorsítani tudjuk ezt a folyamatot. Ha bebizonyosodik, hogy biztonságos és hatékony… klinikai alkalmazásra alkalmas lehet világszerte
- mondta Luo Minmin.
Eközben Amerikában Elon Musk Neuralinkje mellett egy másik, Bezos és Gates által támogatott cég is végzett kísérleteket tíz pácienssel, hatot Amerikában, négyet pedig Ausztráliában.
Kína csak az 1990-es években kezdett foglalkozni az agykutatással, azonban azóta rendkívül gyors fejlődést mutat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.