Az Oscar-díj majd' százéves történetében akadtak olyan szuperprodukciók, amik sosem látott mennyiségű díjat gyűjtöttek be. A Titanic, a Gyűrűk Ura-trilógia utolsó része és az Elfújta a szél is szerepel azon filmek listáján, amik a mai napig tartják a legtöbb Oscart nyert filmek rekordját.
Az elfújta a szél (1939) Margaret Mitchell azonos című regényéből készült filmadaptációja óriási sikert aratott olyan legendás színészek főszereplésével, mint Vivien Leigh és Clark Gabel, akik mindketten elnyerték a legjobb főszereplőnek járó díjat. A történet az amerikai polgárháború idején játszódik a rabszolgatartó társadalom összeomlásának hajnalán. Összesen 8 Oscar-díjat kapott a produkció, köztük olyan történelmi jelentőségűt is, mint Hattie McDaniell mellékszereplőnek járó aranyszobra. Ő volt az első afroamerikai színész, aki jelölést kapott és meg is nyerte az elismerést.
Az 1961-es West Side Story összesen 10 Oscart zsebelt be. A Shakespeare Rómeó és Júliáján alapuló történet szinte minden lehetséges kategóriában elhozta a díjat. Rita Moreno és George Chakiris egyaránt megkapták a legjobb mellékszereplőnek járó szobrot, de a vágás, a zene és a rendezés is győztesen került ki az 1962-es díjátadón. A klasszikus történet díszlete Verona helyett New York, a viszály pedig a latin-amerikai bevándorlók és a New York-i fehér fiúk bandája között tör ki. A latin bandavezér húga, Maria és a New York-i Jets banda vezére, Tony között tiltott szerelem szövődik, azonban az események a shakespeare-i történethez hűen tragédiába torkollnak.
A legendás hajótörés történetét feldolgozó romantikus film egyike annak a három alkotásnak, akik a legtöbb díjat nyerték az Oscar történetében, összesen 11-et. Bár Leonardo DiCaprio még hosszú éveket várt az elismerésre – és még csak jelölést sem kapott –, mégis maradandót alakított Jack szerepében. Partnere, Kate Winslet jelölve volt a legjobb női főszereplő kategóriájában, de ő is üres kézzel távozott a gáláról. Nem úgy James Cameron rendező, aki a legjobb film, a rendezés és a vágás kategóriákban is dicsőséget szerzett.
A Ben-Hur sem egy mai darab, de szintén benne van a top 3 legtöbb Oscart nyert filmben. Charlton Heston a legjobb férfi főszereplő volt a jelöltek között, a film pedig a legjobbnak ítéltetett az 1960-as díjátadó gálán. Igaz, 65 év telt el a premier óta, a Ben Hur a mai napig filmtörténeti jelentőséggel bír. A kocsiverseny felvételéhez valódi lovakat és kaszkadőröket használtak, és egyáltalán nem alkalmaztak számítógépes technikát.
A trilógia utolsó, lezáró része sok filmes „leget” magáénak tudhat, ebben a kategóriában is dobogós. Szintén 11 begyűjtött Oscarral büszkélkedhet, többek között Peter Jackson a legjobb rendező, Howard Shore a legjobb zene, Jamie Selkirk pedig a legjobb vágás díját vihette haza. Selkirk külön kiemelendő, a trilógia muzsikáját a leghíresebb filmzenék között jegyzik. Az „Into The West” című dal, amit Annie Lenox énekel a film végén, a legjobb eredeti dal kategóriájában nyert Oscart.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.