Aho Nina Daniella vezeti a női 3x3 világranglistát. A vb-bronzérmes U18-as válogatott csapatkapitánya ősztől Amerikában folytatja.
Mikor kezdett kosarazni, és hol? Hogy lett ebből 3x3 kosárlabda?
Harmadikos voltam, amikor a Csata DSE-be először mentem le edzeni. Normál kosárlabdát is játszom, és emellett két nyáron vettem részt 3x3-as világversenyen. Nem fejlődött még oda ez a sportág, hogy ne tudnám mindkettőt csinálni, jól megférnek egymás mellett.
Miben jobb, mint a többiek? Nyilván nem véletlenül vezeti a korosztályos világranglistát.
Nem vagyok jobb, mint a többiek, hiba lenne ezt kijelenteni. A világelsőség pontrendszer alapján működik. Ha részt veszek egy versenyen, és elérek egy eredményt, azért pontokat kapok. Aztán egy következő versenyen – egy versenyen vagy tornán több meccs van, de nem lehet csapatot váltani – való jó eredményért is kapok pontot, még ha más csapatban is játszom, mint az előző tornán.
Hogy tudja a sportolást és az iskolát összeegyeztetni? Hol tanul tovább?
A Veres Pálné Gimnáziumba járok, négyes felett van az átlagom, vagyis jól. Tavasszal érettségizem, Amerikában fogok továbbtanulni, sportösztöndíjat írtam alá Pittsburghbe.
A 3x3-as kosárlabdát félpályányi pályán játsszák, négy játékos alkot egy csapatot. Egy mérkőzés tíz percig tart, ha valamelyik csapat eléri a 21 pontot, akkor vége van a meccsnek. A gyors kosaras műfaj egyszerűsége és pörgős ritmusa miatt egyre népszerűbb.
Mit csinál, ha nem kosarazik vagy tanul?
Októberben elszakadt a térd-keresztszalagom és megműtöttek, azóta elég sok időm van sajnos, a barátaimmal vagyok sokat és olvasok.
Meséljen arról is, hogy az édesapja honnan jött és hogy a családjában fontos-e a sport?
Apukám Beninben született, és ösztöndíjjal került Magyarországra. Mozgékony kisgyerek voltam, ahogy
a húgaim is azok, ezért nálunk mindig is fontos volt a mozgás, nem meglepő, hogy sportoló lettem.