Nem európai tréner még sohasem vezette BL-győzelemig a csapatát, és a BEK-érában is ritka, hogy valaki a kontinensen túlról érkezve érjen fel a klubfutball csúcsára.
Diego Simeone még nem élt akkor, amikor Helenio Herrera 1964-ben és ’65-ben a trónra ültette a „nagy” Intert. A legendás szakvezető Argentínában született ugyan, ám szülei révén sokkal inkább tekinthető spanyolnak, focistaként pedig francia csapatokban szerepelt. Ezért is mondják sokan, hogy Luis Carniglia az egyetlen „igazi” dél-amerikai a BL-t – vagy az elődjét – megnyerő szakvezetők közt.
Puskás Ferenc egykori edzője az ötvenes évek végén kormányozta két BEK-győzelemig a Real Madridot – kettejükön kívül egyetlen nem európai kupagyôztes sincs. Szombat este lehet, ehhez az Atléticónak le kell győznie az olasz Carlo Ancelotti által dirigált Realt.
– Sérülések tizedelik a csapatunkat, ám a lisszaboni fináléban ebből semmi sem látszódhat – jelentette ki a 44 éves mágus, hazája második „Isteni Diegója”. – Küzdelem és áldozat nélkül nincs eredmény, az öltözőben folyton ezt hangsúlyozom a játékosaimnak. Ha bennem van energia, akkor bennük is kell, hogy legyen.
Simeone Madridja éppen olyan, amilyen az edzője: szenvedélyes és agresszív, nem véletlenül nevezik a spanyol mellett a lelkierő bajnokának. A Fekete Lovagnak is hívott tréner olyan futballistákból gyúrt versenyképes együttest, akikre számos topcsapat nem tartott igényt – a korábban focistaként is fényes karriert befutó argentin azonban a jónál is jobbat hozott ki belőlük.
Két nap múlva jöhet az újabb hatalmas dobás: a sikeredző az Európa Liga és a kontinentális Szuperkupa után a Bajnokok Ligáját is bezsebelheti.