Az Forma-1-es pilóták idén először választhatták meg a rajtszámukat, ami ráadásul elkíséri őket egészen a karrierjük végéig. Nem csoda, ha a többség egy korábbi sikerét idézi meg döntésével.
1 Sebastian Vettel
Címvédőként őt illeti az egyes, de van egy cseréje, méghozzá az 5-ös. Első címét ugyanis épp ezzel a rajtszámmal szerezte 2010-ben.
3 Daniel Ricciardo
Az ausztrál pilóta a Nascar-klasszis Dale Earnhardt előtt tiszteleg a választásával, rajongásának tárgya ugyanis ezzel versenyzett.
4 Max Chilton
Gokartos korában szerette meg ezt a rajtszámot.
6 Nico Rosberg
Édesapja, Keke Rosberg 1982-ben a 6-os számú Williams versenygéppel lett világelső, ráadásul Nico menyasszonyának is ez a kedvenc száma.
7 Kimi Raikkönen
A finn flegmaságára jellemző, hogy a társaival ellentétben őt csöppet sem hozta lázba a számháborúsdi. Azért a hetest bökte ki, mert tavaly is ez volt a száma, s nem látta értelmét változtatni rajta.
8 Romain Grosjean
A francia egy logóval adott magyarázatot választására, ugyanis a 8-as jól fest a keresztnevében az o betű helyén.
9 Marcus Ericcson
1990. 09. 02. született, amiben háromszor is szerepel a 9-es. Ráadásul 9 évesen kezdett gokartozni, míg 2009-ben vett részt első F1-es tesztjén. Kell ennél több?
10 Kobajasi Kamui
A japán 10-essel mutatkozott be a Toyotánál 2009-ben.
11 Sergio Pérez
Karrierje a 11-es rajtszámú gokarttal kezdődött.
13 Pastor Maldonado
Hosszú ideig tabunak számított a balszerencsés szám az F1-ben, ám a venezuelai vagányt ez hidegen hagyja. Még az sem riasztotta el, hogy a száguldó cirkuszban eddig mindössze kétszer szerepelt a 13-as, a kockás zászlóig azonban egyik autó sem jutott el. 1963-ban Moises Solina robbant le vele Mexikóban, míg 1976-ban Divina Galica kvalifikálni sem tudta magát a futamra Brands Hatch-ben.
14 Fernando Alsonso
A spanyol pilóta különös viszonyban áll a 14-essel. Ennek oka pedig, hogy 14 évesen július 14-én a 14-es gokarttal lett junior világbajnok.
17 Jules Bianchi
Szegény Bianchi, az első három megcélzott számot (7, 27, 77) elhappolták előle, így jobb híján maradt ennél.
19 Felipe Massa
Euro Formula 3000 bajnokságot nyert ezzel a számmal.
20 Kevin Magnussen
Tavaly bejött ez a rajtszám a Formula Renault 3,5-es kategóriában, hiszen bajnok lett vele a 21 éves dán pilóta, érthető, ha ragaszkodik hozzá.
21 Esteban Gutiérrez
2013. december 21-e előtt hajt fejet, amikor hivatalosan bejelentették, a Sauber-csapatnál folytatja pályafutását.
22 Janson Button
Eddigi egyetlen vb-elsőségét idézi meg, ugyanis 2009-ben a 22-es Brawn Mercedesszel jutott a csúcsra.
25 Jean-Eric Vergne
Születésnapját ünnepli rajtszámával, amit már gokartos korában is kedvelt.
26 Danyii Kvjat
Mivel az orosz meg 26-án jött a világra, a Toro Rosso versenyzői egymást követô rajtszámot viselnek.
27 Nico Hülkenberg
Sötét árny vetül a számra, hiszen Gilles Villeneuve Ferrariján díszlett, amikor a kanadai legenda halálos balesetet szenvedett. Hülkenberg azonban másként okoskodik: születésnapja augusztus 19-én van, márpedig 8 + 19 = 27.
44 Lewis Hamilton
Első jelentősebb trófeáját, a Super One Brit-bajnoki címet 1995-ben egy 44-es festésű gokarttal nyerte. Rosszmájúak szerint azonban egyszerűen kétszer olyan jónak tartja magát, mint honfitársa, a 22-essel rajthoz álló Jenson Button.
77 Valtteri Bottas
A nevében szereplő dupla té betűt helyettesíti majd a 77-es az új logójában.
99 Adrian Sutil
Talán az ihlette meg a németet, hogy a 99-es szám még sosem szerepelt korábban F1-es autón, mégis fűződik hozzá futamgyőzelem. Ez úgy lehetséges, hogy 1951-ben Lee Wallard ezzel nyerte meg az Indianapolis 500 mérföldes versenyt, ami akkor még az F1-es sorozat részének számított.