Thomas Hitzlsperger az első angol élvonalban is szerepelt futballista, aki elismerte másságát. Az 52-szeres német válogatott játékos visszavonulása előtt az Aston Villában, az Evertonban és a West Hamben jutott szóhoz, a németekkel 2006-ban vb-bronz-, majd 2008-ban Eb-ezüstérmet nyert.
Futballberkekben eddig nem volt téma az azonos neműek közötti szexuális viszony. Legalábbis a férfiaknál nem, mert a hölgyek büszkén vállalták nemi indentitásukat, így Thomas Hitzlsperger coming outja fontos fordulópont lehet.
A német válogatottat egyébként 2010-ben övezte botrány, amikor Michael Ballack menedzsere kijelentette, hogy „egy rakás buzi van a német válogatottban, és emiatt elpuhult a korábban agresszív csapat.”
– Az nagy tévedés, hogy a meleg focistákban nincs kellő győzni akarás és keménység a küzdelemhez – jelentette ki Hitzlsperger. A Die Zeitnek nyilatkozó labdarúgó szerint tette követőkre találhat, és felszínen tartja a homoszexualitás ügyét a professzionális sportéletben. Szerinte a fociban nem vesznek tudomást erről a kérdésről. Számára a kínok kínját jelentette, amint az öltözőben jó arcot kellett vágnia a buziviccek hallgatása közben.
A brit Justin Fashanu volt az első ismert játékos, aki 1990-ben bevallotta, hogy meleg. Öngyilkos lett, miután egy 17 éves fiú molesztással vádolta meg az USA-ban 1998-ban. Eddig csupán egy, a világ élvonalához tartozó futballista, az amerikai Robbie Rogers – tavaly februárban – szólt saját homoszexualitásáról. Rogers ott lesz a braziliai vébén. Uli Hoeness, a Bayern München elnöke két éve szexuális orientációjuk felvállalására biztatta a német labdarúgókat. Hoeness azt mondta, csak idő kérdése, hogy egy-egy profi futballista nyíltan vállalja másságát.
Az Arsenal német csatára Lukas Podolski a Twitteren üdvözölte a coming outot: „Tisztelet Thomas Hitzlsperger bátor és helyes döntéséért. Fontos jelet adott a coming outtal”.