Sport

16 éve nem jön össze a magyar válogatottnak

Turcsik Norbert

Létrehozva: 2013.09.04.

Romániában közelebb kerülhet a 2014-es vb-szerepléshez a magyar fociválogatott, vagy végleg búcsúzik. Sajnos az elmúlt 16 évben sorra elbuktuk a sorsdöntő meccseket.

1997. 10. 11., vb-selejtező: Finnország–Magyarország 1-1

Ehhez a 16 évvel ezelőtti meccshez kapcsolódik a legutóbbi részsikerünk. Az utolsó percben, öngóllal döntetlenre mentett találkozó pótselejtezőt ért, ám ott a jugoszlávok 12-1-es összesítéssel söpörtek el minket.

1999. 06. 05., Eb-selejtező: Románia–Magyarország 2-0

A magyar válogatott először szenvedett vereséget a románoktól, vége is lett az Eb-álmoknak. Gheorghe Hagi ellenünk tért vissza a román válogatottba, amely akkoriban jóval erősebb volt.

2001. 06. 02., vb-selejtező: Románia–Magyarország 2-0

Az újabb ciklusban is egy romániai vereséggel szálltak el a pótselejtezős vágyaink. Matematikailag 2001 őszén, a Grúziában (1-3) elszenvedett vereség jelentette a végünket.

2003. 09. 10., Eb-selejtező: Lettország–Magyarország 3-1

Gellei Imre szövetségi kapitány emlékei szerint a lettországi vereséggel dőlt el a sorsunk, habár előtte örök mumusunktól, a svédektől (1-2) is vereséget szenvedtünk a Népstadionban.

2005. 09. 07., vb-selejtező: Magyarország–Svédország 0-1

Az első igazán fájó pofon a svédektől. Zlatan Ibrahimovic 91. percben szerzett gólja az érdemi küzdelmek végét jelentette a Lothar Matthäus-legénység számára.

2007. 09. 12., Eb-selejtező: Törökország–Magyarország 3-0

Egy bravúros győzelemmel még maradt volna esélyünk odaérni a második helyre, ám végül hatodik lett a válogatott a csoportjában.

2009. 09. 05., vb-selejtező: Magyarország–Svédország 1-2

Ibrahimovic ezúttal a 94. percben vitte be a „ gyilkos gyomrost”. Az Erwin ­Koe­man-csapat Dánia, Portugália és Svédország mögött a negyedik helyen zárt.

2011. 09. 02., Eb-selejtező: Magyarország–Svédország 2-1

Habár Egervári Sándor fiai az utóbbi évek legnagyobb győzelmét aratták, ez sem volt elég a bravúrhoz, mert a svédek kihasználták az egymás elleni eredményből fakadó helyzeti előnyüket (2-3), és már nem botlottak a hátralévő három fordulóban.

2013. 09. 06., vb-selejtező: Románia–Magyarország

Egy győzelemmel nagy lépést tehetne a magyar válogatott a pótselejtezőt érő második hely felé, de még döntetlen esetén is maradna esélyünk. A vereség a végünket jelentené.