A Fradi 2-0-ra legyőzte az MTK-t, a lelátón nagyobb mélyütést kaptak a kékek: a kassai gettó parancsnokára, a héten elhunyt Csatáry Lászlóra emlékezett az FTC-hívők egy része.
Az NB I 4. fordulójában az FTC 2-0-ra verte az MTK-t, de a híradások nem erről szólnak. A Fradi-tábor egy része Csatáry Lászlóra emlékezett – az In memoriam Csatáry László feliratú drapériát a tévéközvetítésben is lehetett látni –, ami okkal háborította fel a közvéleményt.
Mint ismeretes, Csatáry a második világháborúban a kassai gettó parancsnoka volt, és 99 évesen, múlt szombaton hunyt el. Korábban emberiség elleni és háborús bűncselekmények miatt Szlovákiában és Magyarországon is eljárás folyt ellene, mi több, Szlovákiában életfogytiglani börtönre ítélték. A zsidó gyökerű MTK elleni meccsen ilyen drapériát kifeszíteni több mint provokáció…
Lencsó Rita, az MTVA sajtóirodájának vezetője leszögezte, az efféle feliratok „messzemenően nincsenek rendben”, majd hozzátette: a köztévé nem szándékosan, hanem véletlenül mutatta a Csatáryra utaló mondatot.
– Amint szokás, pásztázta a kamera a nézőteret, de a feliratot észlelve később mellőzte a rendező és az operatőr a drapéria mutatását – mondta Lencsó. Orosz Pál, az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója kijelentette, a Csatáryra történt utalás húsz másodpercig volt látható, és e kérdésben egyedül nem kíván állást foglalni, előbb konzultál a klub legfelső vezetőivel.
Az MTK elnöke, Deutsch Tamás Facebook-bejegyzésében ezt írta: „Néhány száz szalonnáci puhatestű újra és újra iszonyú erőfeszítéseket tesz azért, hogy fenntartsa a »Fradi-tábor – fasiszta csőcselék« előítéleteket. Nem jött el végre az ideje annak, hogy a sok százezer tisztességes Fradi-szurkoló néhány méretes sallerral hazazavarja anyukájuk szoknyája alá ezeket a véglényeket?”
Az MLSZ részéről azt a tájékoztatást kaptuk, hogy a FIFA és az UEFA fegyelmi rendelkezései rögzítik: a politikai természetű vagy gyűlöletkeltő megnyilvánulásokkal szemben zéró tolerancia érvényesül. A magyar szövetség fegyelmi bizottsága ezért vizsgálja, hogy fegyelmi vagy inkább etikai természetű vétség-e, majd a szankcióról is határoz.