Azt mondják, a dublini kick-box Irish Openen illik ott lennie egy, magára valamit adó klubnak. Az az ír verseny ugyanis az említett küzdősportág Mekkája.
Nyolc éve, 2005 óta vezet a kick-box úgymond pont-fighting küzdelmi forma világértékelésében a Csepelen működő Halker-Király Kick-Box Akadémia, amely márciusban sikert sikerre halmozott Dublinban, ugyanis a csapatviadal mellett a magyaroké lett a Grand Champion kitüntető első helye, no meg az egyéni súlycsoportos küzdelmekben is tíz aranyérmet hoztak haza a fővárosiak.
Utóbbi értékelésben élen végzett Veres Mercédesz, Veres Richárd, Veres Alex, Veres Roland, Bozók Szabolcs, Imre Tamás, Murvai Lívia, Gömbös László, Mórádi Zsolt és Jánoszkiewicz Krisztián, míg az úgymond nyílt kategória versenyén, ahol a legalacsonyabb súlycsoportban szereplők mérkőzhettek például nehézsúlyúakkal is, Veres Richárd nyert a maga 63 kilós testsúlyával a nála tizenegy kilóval nehezebb Jack Feltonnal szemben.
– E nyílt viadalra 290-en neveztek, és Veres Ricsi a háromszor kétperces csatákban elverekedte magát egészen a fináléig, ahol újabb aranyérmet szerzett, s talán mondanom sem kell, csapatban a harmadikat is megszerezte - említette érthető büszkeséggel a Halker-KirályTeam első embere, Király István.
Mint mondja, mintegy 250 kick-box-versenyző készül akadémiáján, edzői alapelve az hogy a náluk zömében térítésmentesen sportoló fiatalok ne plazázzanak, drogozzanak, alkoholizáljanak, hanem értelmesen töltsék el a szabadidejüket. A dublini nyílt Világkupa-viadalokra a Halker pénzügyi támogatásával jutottak el, amint teszik azt évi tíz-tizenöt más alkalommal is.
Király hálásan említi a csepeli önkormányzat segítségét, tudniillik kick-box-versenyzői ingyen kapják az edzőtermüket, ami egyébként a maga bérleti díjával évi 600 ezer forintot emésztene fel... – Óriási erővel dolgozik dr. Leyrer Richárd, a MOB alelnöke azért, hogy a mi szervezetünk, a WAKO kiharcolja a nyári olimpiai részvétel jogát, ami - mondjuk mi optimista módon - 2020-ra lehet esedékes – tette hozzá Király István.
Király kiemelte, 2020-ban nem a vészhelyzetbe került birkózás rovására kívánnak ötkarikás programba kerülni. De hát egy olyan sportág, amelynek dublini viadalán háromezren léptek tatamira, meg is érdemli az ötkarikás szereplés jogát, húzza alá Király. Az idei Irish Openen Dublinban 53 ország képviselői léptek tatamira, és a magyarok, közelebbről a Halker-KirályTeam azért örvend jelentős népszerűségnek, mert 2005 óta a klubcsapatok értékelésében tartja a vezető pozícióját.