Krystle Campbell csak a barátnőjét akarta lefotózni a célban a bostoni maratonon, de a versenyről már soha nem térhetett haza. Miközben az Egyesült Államok elnöke terrorcselekménynek minősítette a robbantást, addig a 29 éves áldozat személyes tragédiája is rávilágított az események szörnyűségére.
Először az FBI nevezte terrorcselekménynek a hétfői robbantást, majd nem sokkal később Barack Obama elnök is terrortámadásról beszélt.
Az elkövetővel kapcsolatban még mindig sötétben tapogatóznak, a 7 News felvételén azonban látható az a férfi, akinek kilétét már rögtön a tragédia után firtatták: az utcai kamera által rögzített filmen látható, a fekete ruhás ismeretlen máshogy reagál a robbanásra, mint a többiek, és amíg a nézők ijedten futnak szerteszét, addig ő határozottan mozog.
A bostoni hatóságok ötvenezer dollár vérdíjat ajánlottak fel annak, aki az elkövetők nyomára vezeti a rendőrséget.
Eközben a nyolcéves Martin Richards mellett megnevezték a másik áldozatot a három közül: a 29 éves Krystle Campbell egy barátnőjét akarta lefotózni a célban, de már nem ért oda. Holttestét egy barátja azonosította, édesapját ugyanis azzal a hírrel hívták be a massachusettsi kórházba, hogy a lánya megsérült és műteni kell, ám William Campbell közölte, a sérült nem Krystle, ezt követően értesült lánya haláláról.
– Csodálatos ember volt – mondta az anya, Patty –, nem is kívánhattam volna jobb gyermeket, mindenkinek segített, végtelenül jó lélek volt, felfoghatatlan, ami történt.
A harmadik áldozat a kínai Lü Ling-csi, a bostoni egyetem hallgatója, aki barátját, Csu Tan-linget – aki kómába esett – várta a célban.