Érdemtelenül felvett pénzek vagy jogos járandóság? A MOB-ot nem vezeti tisztázó szándék, nem akarja nyilvánosságra hozni, mennyi jutalma kaptak a londoni sikerekben szerepet játszó szakemberek.
A MOB és a sportági szakszövetségek ellenállása miatt továbbra sem sikerült kiderítenünk, mennyit kapnak azok a szakemberek, akik az olimpián szereplő sportolók felkészítésében játszottak szerepet. A személyiségi jogokra hivatkozva megtagadták az adatszolgáltatást. Nem az edzők, gyúrók, orvosok zsebében akarunk kotorászni, de közpénzről, mindannyiunk adóforintjairól van szó, jogunk van tudni azt, ki mennyi jutalmat vett fel.
Ábrahám Attila, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség főtitkára ugyan elárulta, hogy a versenyzőik felkészítésében közreműködő 38 szakember között 226,6 millió forintot osztottak szét. De, hogy pontosan ki, mennyit kapott, arra csak a vízilabdázók válaszoltak, így már nem titok, hogy Kemény Dénes szövetségi kapitány 7 milliót, két edzője 5–5 milliót, az egyesületi edzők 1,25 milliót. Merész András női kapitány 11,4-et, segítői 9,12, illetve 6 milliót vehettek fel. A pólósok példája azonban – egyelőre – nem talált követőkre idehaza.
– Felháborító, hogy a közvélemény nem értesülhet a pénzek elosztásáról – nyilatkozta lapunknak Kovács Tamás, és hogy ne csak vizet prédikáljon, elárulta, hogy MOB korábbi sportigazgatójaként Athén és Peking után 2–2 milliót kapott, illetve Szilágyi Áron felkészítéséért London után egymilliót vehetett fel. – Nem lehet tudni, milyen elvek alapján döntöttek, némi túlzással élve, irodisták kaptak annyit, mint egy olimpiai ötödik helyezett. A játékok előtt és után megindul a nagy helyezkedés, hogy a legnagyobb szelethez jussanak a jutalmi tortából. Ezt lehetne megelőzni a nyilvánossággal, mert anélkül okkal suttoghatnak érdemtelenül felvett pénzekről. Engem egyébként nem az irigység vezérel, csak úgy gondolom, ebben a kérdésben is fontos a tisztánlátás.