Minden évben csúcsmeccs a labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, érthető, ha csillagászati jegyárakkal jár. A szombati Bayern–Chelsea derbi sem kivétel, virágzik is a müncheni feketepiac.
Ahhoz képest, hogy a Bayern – legolcsóbb – éves bérletének ára 120 euró, azaz 35 ezer forint az Allianz Arenába, Uli Hoeness, a szombati dön-tős bajorok klubelnöke nem sajnálta a pénzt arra, hogy saját sütőkolbász-készítô üzeme embereit egy 53 ezer eurót, vagyis 15,5 millió forintot kóstáló bokszba ültesse. Ezek után elég furán veszi ki magát, hogy Hoeness korábban megjegyzéseket tett a rendező európai futballszövetségre (UEFA), amiért túl magasra szabta a jegyárakat.
Tény, aki élőben akarja megnézni a finálét, mélyen a zsebébe nyúlhat. Az UEFA döntése értelmében a Bayern és a Chelsea drukkereinek 17 500-17 500 belépő jár, további hétezret a testület szponzorainak és hűséges segítőinek osztott szét, a maradék negyvenkétezret pedig szétkapkodták. Méghozzá percek alatt, mert miután kiderült, hogy Jupp Heynckes edző német csapata kiverte a Real Madridot az elődöntőben, rögvest egymillió jegyigénylés futott be – jobbára német földről.
S bár az UEFA 70 és 370 euróban (20 ezer– 108 ezer forint) határozta meg a tikettárakat, a feketepiacon van olyan érdeklődő, aki 3500-at (egymillió) tett le az asztalra, az eredeti árra nem is nagyon figyelve. A 79 eurós (23 ezer forint) jegyet az interneten 370-ért (108 ezer forint) kínálják, a 370 eurósakért pedig általában 1000-et (292 ezer forint) kérnek. Az abszolút csúcs egy, a legtökéletesebb látványt kínáló szuper VIP-páholyba érvényes páros belépő egyenként 32 ezer euróért (9,3 millió forint) talált gazdára, miközben annak eredeti ára négyezer (1,1 millió forint). Létezik hát két futballőrült, aki nyolcszoros pénzt fizetett az élményért.
S mivel nem mindenki juthat be a stadionba, huszonnégy óriáskivetítőt helyeznek el Münchenben, amelyeken több százezren élvezhetik a küzdelmet.