Erre az 5 gyönyörű szigetre jobb ha nem teszed be a lábad, mert nem jutsz ki élve

New York
PUBLIKÁLÁS: 2025. május 10. 06:00
Csodálatosan hangzik egy szigeten töltött nyaralás, nem igaz? De óvatosnak kell lenned a helyszín kiválasztásakor, mert van néhány a világon, amelyek bár gyönyörűek, számos veszélyt rejtenek. Bemutatunk 5 olyan gyönyörű szigetet, amelyeket nem érdemes meglátogatni, mert könnyen lehet, hogy soha nem jutsz ki élve.
Bár gyönyörű szigetek, nagyon veszélyesek - illusztráció Forrás: Shutterstock/ Venturing wild

Gyönyörű szigetek tele veszéllyel

1. Riems-sziget, Németország

A legveszélyesebb gyönyörű szigetek listájának élén egy sziget áll Németországban, amit nemcsak hogy nem érdemes meglátogatni, de engedély nélkül még partra sem lehet szállni. A Greifswalder Boddenben található a világ legrégebbi virológiai kutatóintézete, ahol olyan veszélyes vírusokat és baktériumokat kutatnak, amelyeknek inkább a szigeten kellene maradniuk.

Az intézetet 1910-ben alapította Friedrich Loeffler, Robert Koch tanítványa. Mivel kutatásai során akaratlanul is száj- és körömfájással fertőzött meg egy egész Greifswald környéki régiót, biztonsági okokból 1910-ben Riems szigetére költözött. A náci korszakban potenciális biológiai fegyvereket vizsgáltak Riemsen. A sziget nem nyitott a nyilvánosság számára.

2. Plum-sziget, Amerikai Egyesült Államok

A Plum-sziget nem messze található Long Islandtől, amely népszerű úti cél a New York-iak számára. Long Island északkeleti csücskétől nem messze fekszik New York állam talán legveszélyesebb szigete: a Plum Island ad otthont egy szigorúan őrzött állatjárványok és -betegségek kutatóközpontjának – mondhatni a német Riems sziget amerikai változatának.

Nem csoda, hogy a hét négyzetkilométeres sziget abszolút korlátozott övezet. Csak azok léphetnek be, akik jogosultak rá. Vannak, akik meg vannak győződve arról, hogy szörnyek születnek a Plum-szigeten, mióta egy korábban ismeretlen, halott lény 2008 júliusában partra sodródott a New York állambeli Montauk közelében lévő tengerparton.

Állítólag kutya méretű volt, éles fogakkal és egyfajta csőrrel. Azt mondták, hogy a „Montauk-szörny" szinte szőrtelen volt, testének egyes részei pedig barnák és rózsaszínűek voltak. Ahogy a New York Times is beszámol róla, gyorsan felmerült a találgatás, hogy a baljós lényt vajon a Plum-szigeten végzett kísérletek során hozták létre, majd megszökött?. A szakértők viszont később egyetértettek abban, hogy a „szörnyeteg" egy mosómedve volt, amely a vízben pusztult el.

3. Miyakejima, Japán

Szintén veszélyes sziget, de nincs belépési tilalom a japán Miyakejima szigetére, Japán még az utazóknak is népszerűsíti a helyszínt, és áradozik a vulkanikus sziget csodálatos természetéről. Nem csoda, hiszen vannak meleg vízű források, fekete homokos strandok és vulkánok által formált természeti tájak. Ez nem hangzik olyan szigetnek, amit el kellene kerülni, ugye?

A helyzet az, hogy a sziget egy aktív vulkánból, az Oyama-hegyből áll. A múltban többször is kitört, legutóbb 2000-ben. Akkor hatalmas hamufelhők keletkeztek, és nagy mennyiségű kén-dioxid szabadult fel. A koncentráció olyan magas volt, hogy a helyieket evakuálni kellett, és csak öt évvel később tudtak visszatérni. De a gázprobléma a mai napig sem szűnt meg, és a sziget egyes helyein a koncentráció még mindig veszélyesen magas.

Az utazók és a helyiek védelme érdekében a mérgező gázoktól riasztórendszer működik Miyakejimán. Időnként még gázálarcot is kellett vinni. Tehát ellátogathatsz a szigetre és élvezheted a természetet, de mindig figyelj a figyelmeztetésekre és a biztonsági utasításokra – vagy egyszerűen látogass el Japán egyik másik szigetére.

4. Észak-Sentinel-sziget, Andamán-szigetek

Az Északi-Sentinel-sziget Indiától keletre található, és körülbelül 75 négyzetkilométer nagyságú. A sziget a olyan őslakosok otthona, akik a világ utolsó népei közé tartoznak, akikkel semmilyen kapcsolata nincs a civilizációnak. Erőszakos eszközökkel védik elszigeteltségüket, és rendkívül agresszíven reagálnak a látogatókra.

Az Északi Sentinel-szigetet a világ legbarátságtalanabb szigeteként ismerik Forrás: Wikipedia/Medici82

A sziget 1996 óta korlátozott terület, de nem mindenki tartja be ezt. 2006-ban két halászt, akik a szigethez közeledtek, holtan találtak az Északi-Sentinel-sziget közelében. 2018-ban egy 27 éves amerikai turista próbált meg eljutni a szigetre. Evangelizálni akarta a bennszülötteket, de nyilakkal lőtték le. Még 2025-ben sem tudott ellenállni egy amerikai, és egy doboz kólával indult el a tiltott szigetre. Bár szerencséje volt, és a szigetlakók tudomást sem vettek róla, útja előzetes letartóztatásba helyezéssel végződött.

Senki sem tudja, mekkora az őshonos lakosság. Becslések szerint 50 és néhány száz ember között van az Északi-Sentinel-szigeten élők száma. Az Andamán-szigetek körülbelül 60 000 éve az otthonuk. Nem sokat tudunk róluk, például nem világos, hogy tartoznak-e valamilyen valláshoz, vagy hogy tudnak-e tüzet gyújtani.

5. Ramree-sziget, Mianmar

A Mianmar partjainál fekvő Ramree-sziget a második világháború alatt vált hírhedtté. 1200 japán katona foglalta el a szigetet, amely akkoriban brit uralom alatt állt. 1945. február 19-én a brit és indiai csapatok visszafoglalták a szigetet és bekerítették a japánokat.

A japán katonák azonban nem akartak megadni magukat, és éjszaka a sűrű mangrovemocsarakba menekültek.

A jelentések szerint mindössze 400-an élték túl a menekülést. Az ok: több száz krokodil rejtőzött a mocsarakban. Az eset „Ramree-i mészárlás" néven vonult be a brit hadtörténetbe.

Bár a történészek kételkednek az állatok által megölt katonák számában, és az eseményt városi legendaként írják le, a Guinness Rekordok Könyve "az állatok által az emberek között valaha okozott legnagyobb katasztrófaként" sorolja fel.

A sziget mangrove mocsarai a mai napig paradicsomot jelentenek a sósvízi krokodilok számára, amelyeket fajuk legnagyobb és legagresszívabb állatának tartanak. Ehhez jön még a sziget elszigeteltsége és a rossz orvosi ellátás. Ha valóban krokodiltámadás történik, a segítségnyújtás nehezen érkezik meg a szigetre.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.