Az intenzív rózsaszín színéről ismert Hillier-tó a Middle Islanden található, Nyugat-Ausztrália partjainál. Rózsaszín színét a magas sókoncentrációnak és az algáknak köszönheti, amelyek ebben a szokatlan környezetben virágoznak. A tudósok még a mai napig nem tudják pontosan, hogy a víz színe miért is ennyire rózsaszín, mert a többi rózsaszínű tóval ellentétben – amelyek színe idővel elhalványul – a Hillier-tó egész évben megőrzi élénk, ragyogó színét.
A tó ráadásul egy buja zöld szigeten található, közvetlenül az Indiai-óceán ragyogó kék vize mellett, ezért ezek a természetben fellehető színek még lenyűgözőbb látványt nyújtanak.
A Hutt-lagúna egy tengeri sós tó az Indiai-óceán partjának közelében, a Hutt folyó torkolatától 2 km-re északra, Nyugat-Ausztrália közép-nyugati régiójában. A hosszúkás, rózsaszín tó, amely a part melletti dűnéken található. Gregory városa az óceán és a tó déli partja között található.
A tó körülbelül 14 km hosszú és körülbelül 2,3 km széles.
A Hutt-lagúna egy rózsaszín tó, melynek színét a karotinoidtermelő Dunaliella salina alga jelenléte adja. Az alga jó bétakarotin forrás, élelmiszer színezőanyag és A-vitamin forrás is, ezért a lagúnában található a világ legnagyobb mikroalgát termelő üzeme, egy 250 hektárnyi mesterséges mezőgazdasági üzem.
A Bumbunga-tó egy sós tó Dél-Ausztráliában, a rózsaszín tó színét bizonyos algák okozzák.
1881 óta szinte folyamatosan bányásszák ott a sót, amely turisztikai attrakcióvá vált, a közepén található "Loch Eel Monster" szoborral együtt.
A tó színe egész évben változik; tavasszal gyakran rózsaszínebb, mint télen, köszönhetően a több friss víznek, amely tápanyagot visz az algákba, és a téli hónapokhoz képest megnövekedett napfénynek köszönhetően. Ha viszont a nyár száraz, a víz elpárolog.
A tó rózsaszín színe fele-fele arányban természetes, az emberi gyakorlat miatt. A maja civilizáció idején az ember alkotta lagúnákat elárasztotta a közeli lagúnák sós vize. Amikor ez a víz elpárolgott a napon, természetesen csak só maradt. A vörös algák és a plankton, a víz sóssága és sekély mélysége miatt koncentrálódott, ami a víz rózsaszín színét adta. Emellett a mikroorganizmusok koncentrációja meglehetősen magas (az emberi ok miatt), ami miatt ezen a területen a flamingók rózsaszínebbek, mint a máshol élők.
A Las Salinas de Torrevieja Valencia egyik leghíresebb nemzeti parkja, és a spanyolországi Laguna de la Mata néven ismert vízrezervátum közelében található. 1400 hektáron terül el, gazdag növény- és állatvilággal rendelkezik. A rózsaszín vizek szokásos magas sótartalma miatt nincs sok növényzet a környéken. A tó vízminősége tökéletes, bár időnként kicsit büdös lehet.
Torrevieja lakói szinte teljesen a sós tavaikból élnek. Az emberek már évszázadok óta gyűjtik az ásványt a vízből. A hely a 19. század elejétől hivatalosan Spanyolország sóiparának központjává vált. A tavak természetes gyógyfürdőkként is funkcionálnak. Flamingók is rendszeresen érkeznek a tóhoz, ahonnan kinyerik a tó színét adó algákat, melynek köszönhetően a madarak tollai is rózsaszínben pompáznak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.