A világ legszebb virágainak versenyében az első helyezést a szúrós, de romantikus rózsa nyerte el, aminek megannyi szín-és illatváltozata ismert. Tudtad, hogy a megfelelően gondozott rózsatövek évtizedeken át virágoznak? És azt gondoltad volna, hogy 3 tonna rózsasziromból mindössze 1 liter olajat tudnak kinyerni?
A második helyen a szintén rengeteg színváltozatban ismert liliom áll. Ezt a hagymás virágot a néphagyomány a tisztaság és ártatlanság jelképének tekinti. Tudtad, hogy a bibéje fog és régen arcfesték gyanánt is használták?
A harmadik helyre egy általunk kevésbé ismert virág, a pluméria/frangipáni került, ami nem is csoda, hiszen az eredeti élőhelye Közép-Amerika (Dél-Mexikótól Dél-Amerika északi partvidékéig) és a Karib-térség. Ez a növény tulajdonképpen nem is virág, hanem egy 3-6 méter magasra megnövő virágzó fa, amely erős de kellemes illatot áraszt. A frangipáni Hawaii jelképe is, ezekből a virágokból készülnek az üdvözlő virágfüzérek is.
A hortenzia a leadott internetes szavazatok szerint a negyedik helyre került. Több mint 100 hortenzia faj és megannyi hibrid létezik, de Magyarországon a kerti és a cserjés hortenzia terjedtek el. Az Ázsia keleti részéből származó növény igazi éke lehet a kertünknek cserépben, de kiültetve is, utóbbi esetében óriási bokorrá tud fejlődni, ami megannyi nagy, kerek virágot hoz. Tudtad, hogy a hortenzia színe a talaj kémhatásától függően változik? A savanyú talajon kék, a lúgos talajon rózsaszín virágot hoz.
A méltán népszerű, a szíveket és az ablakpárkányokat is meghódító orchidea az ötödik helyezett lett. De nemcsak a tőzegföldben, az ablakban ékeskedő színpompás orchideák alkotják a fajt, ugyanis ez a világ egyik legnagyobb fajszámú családja, 30 ezer természetes módon kialakult fajjal és megannyi hibriddel. Magyarországon 47 faja őshonos.
A tulipánt a hatodik helyre rangsorolták a szavazók. A megannyi színben pompázó hagymás dísznövény számos faja megtalálható vadon is, legnagyobb számban a Közel-Keleten, ahonnan a neve is származik: a perzsa toliban szó a turbánra és a virág alakjára utal. A tulipán a tavasz egyik legkedveltebb virága, nemcsak a kiskertekben, hanem közparkokban és hatalmas ültetvényeken nőnek.
A magnólia vagy liliomfa a hetedik helyet érdemelte ki hatalmas, tavasszal nyíló fehér-lila-rózsaszín virágaival. Virágzásának teljében a gyönyörű magnólia minden szemet a kertünkbe vonz. A fa a meleget kedveli, ezért ügyeljünk rá, hogy szélvédett, napos, semmiképpen sem fagyzugos helyre ültessük.
Ez a színpompás vízinövény több kultúrában is az újjászületést jelképezi. A buddhizmusban kiemelt szerepet kap a sötét iszapból a fényre törő virág, ami több erényt és célt képvisel: türelem, felvilágosodás, tisztaság, újjászületés, miszticizmus, lemondás a vágyakról. A virágoknak színük szerint különböző jelentéseket tulajdonítanak: a kék a bölcsesség és a józan ész szimbóluma, a sárga a megvilágosodásé, a vörös a szív ügyeihez kapcsolódik, a fehér a buddhákat jelképezi és a szellem tisztaságát, a lila pedig a spiritualitást.
A szegfűfélék a Földközi-tenger környékén és a mérsékelt övben terjedtek el, majd az ókortól kezdve nagy népszerűségnek örvendtek. Több mint 300 faja ismert, vannak amik aprók és a balkonládákban élve ontják az édes illatukat. Mások jóval nagyobb fejjel rendelkeznek és kedvelt vágott virágként a csokrok előkelő díszei.
A cseresznyevirág vagy sakura nemcsak Japánban, hanem a világ minden táján nagy népszerűségnek örvend. A finom gyümölcsöt hozó cseresznyefajták vagy az inkább szépségében különleges japáncseresznyék tavasszal gazdagon virágoznak és a fák fehér, avagy rózsaszín habcsókként tündökölnek. A virágzás rövid ideig tart, ezért ez a szép esemény összekapcsolódott az élet tiszteletével és mulandóságával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.