A fiatal pár, Alexia Lamoreux és Lotte van Riel egy 40-50 négyzetméteres kislakást szeretett volna hitelből megvásárolni, de a bankok sorra elutasították a hitelkérelmüket. A férfi nagynénje vetette fel nekik a barlanglakás ötletét, mint lehetséges opciót, melyet a pár először nagyon furcsállt, végül a nagynéni mindössze 1 angol fontért, azaz 430 forintért adta oda sziklalakását a fiataloknak.
Az évtizedek óta elhagyatott balanglakás kezdetben siralmas állapotban volt, rengeteg ócska bútor, kacat és szemét volt odabent. A fiatalok azonban hatalmas lendülettel kezdték meg a különös ingatlan lakhatóvá tételét, ahol se az áram, se a víz nem volt bevezetve és a csatornázás sem volt megoldott. A pár végül három év kemény munka alatt tette lakhatóvá a különleges ingatlant, a teljes felújítás 30 000 fontba, nagyjából 13 millió forintba került – írják a Lakáskultúra oldalán.
Az új otthonban süllyesztett világítás, irodahelyiség és még egy kivájt szekrény is helyet kapott, a fürdőszobát egy három lépcsőfok magas emelvényre helyezték el. A nappali területén egy konyhát és egy étkező helyiséget is kialakítottak. A barlanglakás különlegessége, hogy a fiatalok az egyik extra szobát az Airbnb-n adják ki, így mások is megtapasztalhatják, milyen izgalmas a barlangi élet.
Nem Alexia és Lotte az egyetlen, aki barlangban él, a becslések szerint 40 millió ember választotta ezt az éleformát. Az olaszországi Materában például egymás hegyére-hátára épületek a lapos tetős, kisebb-nagyobb házak, amelyek többségét a könnyen vájható és alakítható mészkősziklákba építették, illetve azokból vájták ki. Hazánkban pedig a Bükkalján ma nem kevesebb mint 18 barlanglakásos település ismert, Egerszalók déli határában, a Sáfrány utcában találjuk a korhűen felújított, szabadtéri skanzenként látogatható barlanglakásokat, de Noszvajon, Szomolyán és Cserépfalun is éjszakázhatunk sziklába vájt ingatlanokban.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.