Dél-Európában egyre több a farkas, és ennek nem mindenki örül

szabályozás
PUBLIKÁLÁS: 2021. február 27. 19:43

Olaszország és Spanyolország egyes régiói is szorgalmazzák, hogy szigorúbb ellenőrzést vezessenek be a vadon élő ragadozók virágzó populációi felett. A farkasokat jelenleg törvény védi az Unióban, a vidéki gazdálkodók viszont a jószágaikat féltik.

Farkas - illusztráció Forrás: Madeleine Lewander/pixabay.com

Európa legnagyobb farkaspopulációi Spanyolországban, Olaszországban és Romániában élnek. Spanyolországban és Portugáliában körülbelül 3000 farkas él, míg Olaszországnak ennek a fele lehet, Belgiumban pedig például teljesen kihaltak a farkasok, mielőtt nemrégiben újratelepítették őket. Dél-Európa életében ugyanakkor nagy szerepe van a mezőgazdaságnak és az állattenyésztésnek, ezért ott nem örülnek maradéktalanul a farkasbőségnek.

Mint Fabio Carosso, Piemont elnökhelyettese elmondta, a tartományban több mint 450 példány él, míg egész Franciaországban körülbelül 550. Úgy véli, változtatást igényel a jelenlegi szabályozás, hogy a biológiai sokféleség mellett a társadalmi-gazdasági szempont is érvényesülhessen. Aggodalmának adott hangot emellett amiatt, hogy a farkasok a túrázókat is elijeszthetik. Ezért kerekasztal felállítását javasolta, amely Észak-Olaszország alpesi régióinak képviselőiből állna, akik ötleteket gyűjthetnének a probléma kezelésére.

Hasonló úton halad a spanyol Asztúria tartomány kormánya is, amely a másik három észak-spanyol régióval (Galícia, Cantabria és Castilla y Leon) együtt keresi a megoldást, ahol a farkasállomány mintegy 95%-a él. Céljuk, hogy a farkasokat levegyék a különleges védelmet élvező fajok listájáról - adja hírül a themayor.eu.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.