Eldobható papír alsóneműben és védőfelszerelésben dolgoztak a katedrálison

Franciaország
PUBLIKÁLÁS: 2020. március 25. 12:44

Szívek törtek össze szerte a világon, mikor a párizsi Notre-Dame-székesegyház jelentős része 2019 áprilisában leégett. Emmanuel Macron francia elnök ötéves célt tűzött ki a székesegyház újjáépítésére, miután a tűz megsemmisítette a torony és a tető nagy részét. 2019 októberében bejlentették, hogy közel 1 milliárd eurót szánnak a felújításra. Most azonban le kellett állítani a munkálatokat a koronavírus miatti szabályzásokat figyelembe véve.

A katasztrófa előtt évente közel 13 millió turista kereste fel Párizs egyik legrégibb épületét Forrás: Tom Suttill/Pixabay

A Liberation.fr szerint ennek oka az, hogy a székesegyházban található ólomszennyezés mértéke veszélyes lett a munkát végző emberekre, mivel meg kellett emelni a biztonsági intézkedéseket a koronavírus időszakban.

Körülbelül 100 ember dolgozott eddig a rekonstrukción, köztük jó néhány tudós és más, építőipari dolgozó. A Történelmi Emlékművek Kutatólaboratóriumának igazgatóhelyettese egy interjúban azt mondta, hogy

a Notre Dame-on dolgozóknak csupaszra kellett vetkőzniük, és csak eldobható papír fehérneműt, illetve biztonsági ruhát viselhettek, mielőtt a szennyezett területre léptek.

Védőmaszkot kellett viselniük légzőkészülékkel, és legfeljebb 150 percig tartózkodhattak a területen, utána pedig forró zuhanyt kellett venniük. "Naponta ötször zuhanyoztak" – hangzott el a beszélgetésben. És a zuhanyzókba jutás olyan zsúfolt volt, mint a metró csúcsforgalomban. A munkavállalók állandó, szükséges zuhanyozási igénye tarthatatlanná tette a vírus által megkövetelt társadalmi távolságtartási intézkedéseket. Ennek eredményeként a felújítások leálltak. A tűz előtt a 850 éves katedrális évente csaknem 13 millió látogatót fogadott – írja a Lonely Planet.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.