A montevideói parlament által a héten egyhangúlag elfogadott törvény megtilt minden tevékenységet, amely a veszélyeztetett fajok egyedeinek pusztulásához vezethet, így a vadászatot, az állatok elfogását, birtoklását, szállítását, zaklatását, adásvételét.
A kis dél-amerikai ország az elmúlt években jelentősen fejlesztette bálna- és delfinleső turizmusát. Partjainál júliustól októberig akár 26 cetféle is megfigyelhető. Brazíliában, Chilében, Costa Ricában, Mexikóban, Panamában és a Dominikai Köztársaságban hasonló védelmi zónákat hoztak létre a tengerpartokon.
A latin-amerikai államok azon igyekezete, hogy az Atlanti-óceán teljes déli részét bálna- és delfinvédelmi övezetté nyilvánítsák, többször megbukott már Japán és szövetségesei ellenállásán.
Júliusban írt az Index a Hágából dúló bálnaháborúról, az utóbbi években az Antarktisz körüli Déli-óceánon ugyanis szabályos haditengerészeti összecsapások zajlanak. "Ausztrália úgy döntött, jogi eszközökkel zúzza szét a japán bálnavadászatot. Ezért a Nemzetközi Törvényszékhez fordult, hogy megállítsa a tudományos célokra hivatkozó, de kereskedelmi mennyiségű bálnát leölő Japánt. A precedens értékű per végeredménye azon fog múlni, aktivista lesz-e a bíróság, azaz leteszi-e voksát a környezetvédelem mellett. A szakértők tehát szócsatáznak, a bálnavédők pedig csendben készítik fel hajóikat az idei bálnaháborúra."
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.