Az ismeretlen eredetű, nyálkás tojáscsomók látványa komoly aggodalmat kelt, de a floridai természetvédelmi szolgálatok szerint ezek az invazív, egzotikus, almacsigák petéi. A hatóság közölte:
Jelenleg gyakorlatilag semmit sem lehet tenni a gyors szaporodásuk ellen.
Az államban négy faj fordul elő: a szigeti, a csatornás, a tüskés tetejű és a titán almacsiga. Közülük a csatornás a legveszélyesebb, mivel mindent megeszik: növényeket, gyümölcsöt, állati maradványokat, sőt más csigák tojásait is.
Az almacsigák az elmúlt évtizedben a mocsári növénytermesztésre gyakorolt pusztító hatásuk miatt kerültek a figyelem középpontjába
– figyelmeztetett a hatóság.
A rózsaszín tojások könnyen összetéveszthetők egy helyi, ártalmatlan csigafaj fehér és nagyobb petéivel, így a lakosságot arra kérik, legyenek éberek. A legnagyobb gond, hogy a tojások idegmérget tartalmaznak, és véletlen elfogyasztva egy halálos parazitát – a patkánytüdő férget – is hordozhatják. „Soha ne nyúljanak hozzá kézzel, és véletlenül se egyék meg!” – hangsúlyozta a szervezet.
A csigák gyors terjedését a magas nyári páratartalom is elősegíti, miközben sok példány az egzotikus házikedvencek kereskedelméből szabadul el a természetbe. A szakértők szerint: „A felelőtlen állattartók kiengedik őket, ezzel pedig megállíthatatlan ökológiai károkat okoznak”.
A rózsaszín peték látványa egyre ijesztőbb, miközben a hatóságok is tehetetlenek. Az állampolgárok tudatossága és felelősségteljes magatartása lehet az egyetlen megoldás a „csigainvázió” megfékezésére – írja a Daily Star.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.