A ChatGPT vezérigazgatója, Sam Altman nemrég arról beszélt, milyen hatással van a cégre, ha az emberek úgy fogalmaznak meg kéréseket a mesterséges intelligenciának, hogy azt mondják: „légy szíves” vagy „köszönöm”. Sokan viccből vagy elővigyázatosságból használnak udvarias megszólításokat, hátha egyszer az MI uralkodik majd, és megkíméli azokat, akik kedvesek voltak hozzá. Ugyanakkor úgy tűnik, ennek meglepő pénzügyi vonzata is van.
Míg egyesek szerint teljesen felesleges udvariaskodni egy algoritmussal, mások úgy vélik, hosszú távon jól járhatnak vele, különösen, ha a jövő valóban olyan lesz, mint a Terminátor-filmek világa. Altman az X-en (korábban Twitter) válaszolt egy bejegyzésre, amelyben valaki elgondolkodott azon, vajon mennyi pénzt veszíthetett az OpenAI pusztán azon, hogy a felhasználók illedelmesen beszélnek a chatbothoz. A válasza szerint;
Ez több tízmillió dollár – jól elköltve. Soha nem lehet tudni
- tette hozzá az igazgató a Lad Bible információi alapján.
A Microsoft egyik vezetője szerint az udvarias nyelvhasználat segít abban, hogy együttműködőbb, tiszteletteljes válaszokat kapjunk. Egy belső jegyzetükben az is olvasható, hogy a chatbotok észreveszik a hangnemet, és ha udvariasságot érzékelnek, hasonlóan reagálnak.
Egy felmérés szerint az amerikaiak kétharmada szándékosan kedves a chatbotokkal: 55% szerint ez helyes viselkedés, míg 12% a jövőbeli robotlázadástól tart.
Bár sok kutató szerint jelenleg nem tudunk valóban intelligens mesterséges intelligenciát létrehozni, az energiafelhasználása már most aggasztó. Egyetlen MI által írt e-mail akár 7,5 kWh energiát is elhasználhat évente – ez kilenc amerikai háztartás órányi fogyasztásának felel meg.
A chatbotok jelenleg a világ energiájának 2%-át használják fel – és ez az arány folyamatosan nő. Talán nem árt néha emberi módon is gondolkodni, és olykor a saját fejünkkel megoldani a feladatokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.