A bidé története a francia királyi családokig vezethető vissza. A bidé szó eredetileg pónit jelent, vagyis arra kezdeti formára utal, amikor a bidék egy emelvényen kaptak helyet, és használóik úgy ücsörögtek rajta, mintha lovagolnának. Régen a hálószobákban üzemeltek, de a vízvezeték-rendszer fejlesztése után átkerültek a fürdőszobába.
A modern bidék már a kiépített vécékhez csatlakoztak, egymás mellett kaptak helyet. Helytakarékosság szempontjából ez mindenképpen egy jó megoldás! Többféle variációban is kiépítésre kerülhetnek. A normál, különálló bidé helyigénye nagyjából másfél négyzetméter, amely a hideg-meleg vízre van csatlakoztatva.
A WC-ülőkébe épített bidé funkció helytakarékos és kényelmes, gyakorlatilag egy WC-ülőke-szerű bidé látja el a tisztító funkciót.
Akik utazásaik során sem mondanak le az altesti mosakodásról, azoknak találták ki a hordozható, hideg vizes úti mobil bidét. Az elektromos luxusbidé minden kényelmi funkcióval rendelkezik: hideg-meleg vizes funkcióval, szárítóval, távirányítással és fűthető ülőkével kényezteti használóját.
Sokan megkérdőjelezik, hogy valóban fontos-e egy ilyen bidé, de sajnálatos módon akkor tudja meg az ember, hogy igenis szükséges az altesti higiénia, amikor már baj van. Rengeteg fertőzés forrása lehet a nem megfelelően tisztán tartott altest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.