A trónörökös komoly változtatásokra készül.
Mint az köztudott, Vilmos herceget és Katalin hercegnét a királyi trón várományosaként tartják számon. A jelenlegi uralkodó, III. Károly király pedig az utóbbi időben már elkezdte őket felkészíteni erre a fontos feladatra. Ezt jól mutatta az is, hogy az, hogy nem a 76 éves uralkodó, hanem a legidősebb fia vett részt Ferenc pápa temetésén.
A király felkészítései pedig megtették a hatásukat, hiszen Vilmos már láthatja, mi az amit majd másként akar csinálni, amikor trónra lép. Ugyanis a munkatársai szerint a walesi herceg komoly változásra készül, ami a monarchiához való hozzáállását illeti. Vilmos herceg elképzelése arról, hogy milyen legyen a modern monarchia, már régóta sejtetik a hozzá állítólag legközelebb állók.
A The Times szerint a trónörökös a „hatásra” és a „léptékre” akar összpontosítani, amikor majd király lesz, mivel a források azt állították, hogy a „szalagátvágó” rendezvényektől el akar távolodni, és olyan szerepet kíván betölteni, amely helyettük „gyakorlati hasznot hoz”. A herceg „temperamentumáról” szóló különböző állítások ellenére azok, akik dolgoztak mellette, azt mondták, hogy ez messze áll a valóságtól.
Vilmost „szigorú főnökként” jellemezték, aki „hétvégi WhatsApp üzenetek tucatjait küldi a munkatársaknak”, és „nagyon koncentrál arra, amit el akar érni”. Azt is mondták róla, hogy „megfontolt” és „együttműködő”, és hogy „néha kemény megközelítése az eredmények elérésére irányuló buzgalomából fakad”.
A kérdés, amelyet a nyilvánosság előtt feltesznek, az, hogy milyenek a színfalak mögött. Milyenek a való életben? És amennyire képes vagyok látni Vilmos herceget a »való életben«, azt mondanám, hogy ő pontosan ugyanolyan ember. Azok a területek, amelyek érdeklik, és amelyeken dolgozik, nagyon is őszintén motiválják
- magyarázta Jacinda Ardern, Új-Zéland volt miniszterelnöke.
Eközben William Hague volt kabinetminiszter, aki több mint egy évtizeden át dolgozott együtt walesi herceggel, azt mondta:
– Ő nem a hosszú megbeszélések híve, és nem szokta ugyanazt a dolgot újra és újra végigjárni. Gyakran hallottam tőle, hogy azt mondja: »Erről már túl sok szó esett«. Tettekre van szükségünk. Barátságos és szimpatikus a vele való kapcsolattartás - idézi Hague-t az Express.