Véget értek a nemátalakító műtétek a 65 éves egykori olimpikonon. Bruce Jenner immár Caitlyn Jennerként, végre teljes értékű nőként élheti mindennapjait.
Négy óra és három perc alatt egymillió követője lett a Twitteren Caitlyn Jennernek. Annak az embernek, akit korábban Bruce-ként, apaként, háromszoros férjként és az 1976-ban, Montreálban elért eredményének köszönhetően olimpiai bajnok tízpróbázóként ismert a világ, ünnepelt Amerika.
A 65 éves celeb nővé alakulása gyakorlatilag a kamerák előtt történt, hiszen az amerikai sajtó, a Kardashian-féle valóságshow-nak köszönhetően mindig beszámolt az átalakulás egy-egy fázisáról. Aztán április végén jött az interjú, a nagy kitárulkozás, amikor elárulta, hogy már gyerekként is tudta, ő igazából nő. „Olyan régóta éltem hazugságban, hogy az öngyilkosságon gondolkodtam. Féltem, hogy megbélyegez a társadalom” – nyilatkozta az egykor ünnepelt macsó az ABC televízióban, Diane Sawyernek.
A kedden megjelent Vanity Fair címlapján pedig már igazi nőként mosolyog Caitlyn.
– Nem azért tettem ezt, hogy érdekes legyek, hanem azért, hogy élhessek. Eszembe jutott, hogy amikor átvettem az olimpiai aranyat, a ruha alatt melltartót és bugyit viseltem, s közben arra gondoltam, mekkora hazug vagyok és mennyire nem ismernek az emberek – nyilatkozta Jenner.
– Amikor beindult ez a folyamat, folyton azt kaptam, hogy csak a hülye valóságshow és a pénz miatt csinálom. Elárulom, az első szempont a saját lelkem volt, a második, hogy talán megkönnyíthetem a hasonló cipőben járóknak, hogy felvállalják önmagukat... Azt sem tagadom, ha befolyik ebből némi összeg, nem utasítom vissza, hiszen nekem is élnem kell valamiből… és ezért nem kérek bocsánatot – tette hozzá Caitlyn, aki abban reménykedik, hogy sokkal jobb ember lesz, mint Bruce volt. Azzal kezdi, hogy új énjének nincsenek titkai és nem hazudik.
Hogy hogyan alakul Caitlyn Jenner sorsa, az a jövő zenéje. Az biztos, hogy a celebvilág apraja-nagyja kiáll mellette, illetve az, hogy máris bekerült a Guinness Rekordok könyvébe, megfosztva a tróntól Barack Obamát, az Egyesült Államok elnökét, akinek 2014-ben három óra 52 perc alatt lett egymillió Twitter-követője. A rengeteg bátorító üzenet között ott volt Amerika első emberének üdvözlete is: „Nagy bátorság kellett ahhoz, hogy megossza történetét a világgal.”