Celeb

Más néven támad fel a Csillag születik

Bors

Létrehozva: 2015.03.01.

Amikor a Csillag születiket műsorra tűzte az RTL Klub, sokan támadták: csak egy új név mögé bújtatott Got Talentet látunk. Most tényleg megérkezik a brit formátum.

Bár a tavalyi X-Faktor végén még énekes tehetségkutatót hirdetett a csatorna, ősszel mégis egy sokkal összetettebb, világszerte hódító műsort, a Got Talentet tűzik műsorra. Sokan így sem elégedettek: internetes hozzászólók már most azzal támadják az RTL Klubot, hogy valójában a tavaly elmaradt Csillag születiket (CSISZ) kapjuk az angol név mögé bújtatva.

És valóban, lehet alapjuk a vádas­kodásoknak: a két műsor hasonlósága szembetűnő. Két műsorvezető van, aki a szín­falak mögött segít a versenyzők­nek, a stúdió berendezése is hasonló, mint ahogy a négytagú zsűri által hasz­nált kiszavazógomb is. A versenyzők itt is, ott is gyakorlatilag olyan pro­dukcióval jelentkeznek, amilyennel akarnak.

A műsor kreatív felelős szerkesztője Schiwert-Takács László lesz, aki egyébként korábban a Csillag születiket és az X-Faktort is készítette a csatornának.

– A tehetségkutatás műfajában a formátumok, legyünk őszinték, hasonlítanak. Van színpad, nézők, műsorvezetők, előadók és zsűritagok – fogalmazott Schiwert, aki szerint a vádaskodás mégis alaptalan és feles­leges.

– A két műsor szinte egy időben született. A Csillag születik alapja a kilencvenes években befejezett és jó pár évadot megélt Ki mit tud? volt. Ott voltam a CSISZ születésénél és az alapvetések kialakításánál. Azon dolgoztunk, hogyan lehet egy műfaji határoktól mentes tehetségkutató műsort kifejleszteni, ami kompatibilis a XXI. századi televíziózással és nézői szokásokkal. A Got Talent először az Egyesült Államokban került képernyőre 2006-ban, majd a Csillag születik és a Britain’s Got Talent egyszerre indult 2007-ben – mondta Schiwert hozzátéve: a CSISZ és a Got Talent is évről évre változott.

– Egy tévés formátum sincs kőbe vésve. A divat és a szokások változásával azok is változnak. A CSISZ-ben ugyanazon előadók mutatkoznak be hétről hétre újabb pro­duk­ciók­kal, a Got Talent formátuma nagyban eltér ettől, színesebb és változatosabb lehetőségeket biztosít. Itt ugyanis tánccsoporttól kezdve kutyaidomárig bárki indulhat.

Milliókat fizettek a formátumért

A CSISZ saját ötlet alapján készült, így licencdíjat sem kellett fizetni érte. A Got Talenttel más a helyzet.

– A tévéműsoroknak is van forgalmazójuk, jogtulajdonosuk. A mű­sor jogait árusító céggel megállapodtunk a formátum magyarországi bemutatásáról. Vannak formai megkötések, illetve a jog megvásárlásával jár egy leírás a műsorról, amihez értelemszerűen meglehetősen ragaszkodunk. De a tartalomban szabad kezünk van, egy licencformátum magyarrá a szereplőktől, a hangulatától válik – mondta Schiwert-Takács László. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek