Rákos betegeken segít Soma. A Mamagésa egy olyan csoportot hozott létre, ahova a daganattal kapcsolatba került nők járnak. A közösség egyik tagjának a közös meditáció után mégsem kellett kemoterápiás kezelésre mennie.
Soma mindig is híres volt pozitív gondolkodásáról, ezoterikus érdeklődéséről s arról, hogy nőtársaiért sok mindenre képes. De eddig inkább a szexuális erőbe vetett hitéről, a nőiességről tartott előadásairól ismerhettük, most azonban egy még komolyabb témában próbál segíteni. Felvette a harcot a rákkal!
Női Teljesség Csoportjában a hit teremtő erejének és a csoportterápiának köszönhetően már nem egy beteg meg is gyógyult. Ez pedig valóban csoda, számításba véve, hogy például az emlőrák a nők leggyakoribb és legtöbb halálozást követelő rosszindulatú daganata. Hazánkban száz nőből tízet talál meg a kór.
A csoport és Soma természetesen nem veti meg a nyugati orvoslás és gyógyszerek hatásait: csoportfoglalkozásai kiegészítő „kezelésként” szolgálnak, mégis olykor nagyobb erőt adnak a hölgyeknek a betegség leküzdésében, mint a kemoterápia vagy a sugárkezelés.
„Szeptemberben indult ez a csoport, május végéig tervezem a közös munkát. Olyan nők vannak benne, akik: 1. már kigyógyultak a rákból (főként méh, mell, petefészek) 2. most vannak benne 3. attól félnek, hogy rákosok lesznek, mert valamelyik közeli hozzátartozójuk abban halt meg” – írta Facebook-oldalán Soma, aki egy történetet is megosztott rajongóival.
„Minden túlzás nélkül mondhatom, hogy kisebb-nagyobb csodák történnek meg a csoportban. A harmadik alkalommal, azaz két találkozó után sorra arról számoltak be a nők, hogy változott az életszemléletük, sokkal bizakodóbbak, illetve többen azt mesélték, hogy már nem félnek attól, hogy rákosok lesznek” – írta, a legnagyobb eredményük azonban mégsem ez.
Három hete az egyik rákos asszonytársuk levélben értesítette Somát arról, hogy sajnos többet nem tud részt venni a csoportterápiákon, ugyanis elindítják nála a kemoterápiát és az őssejtbeültetést. De a híresség nem hagyta magára a nagybeteg nőt.
– Megkérdeztem tőle e-mailben, hogy szeretné-e, ha egy megbeszélt időpontban egyszerre gondolna rá a csoport. Az lenne a feladat, hogy elképzeljük, mit él át, amikor közli vele az orvosa: „asszonyom, ön tünetmentes!” Majd látjuk őt különféle élethelyzetekben egészségesen, tele vitalitással – írta Soma.
A közös gondolás olyan jól sikerült, hogy az asszony kemoterápiás kezelését végül lefújták, legfrissebb vérvételi eredményei után ugyanis orvosai úgy gondolták, nincs már rá szükség, csak a megfigyelését írták elő.
Az asszony így számolt be a ráhangolódó meditáció hatásairól: „Egyre több energia áramlott, aztán hirtelen megdöbbentő, megmagyarázhatatlan esemény történt: tűzforró lett a mellkasom. Ha más meséli, talán el se hiszem, csodálatos élmény volt” – írta hálálkodó levelében a daganatos nő.
A bejegyzést több mint 300 ember osztotta meg a közösségi oldalon, és több tucat hozzászólás érkezett. Sokan szeretnének Soma csoportjához tartozni. A hírességet a Bors is szerette volna megkérdezni személyes élményeiről, de televíziós elfoglaltsága miatt nem értük utol. Azt természetesen ő sem állítja, hogy kizárólag a meditációnak köszönhetően kerülte el a beteg nő a megterhelő kezeléseket, s azt is tudni kell, hogy a szakszerű orvosi ellátás semmilyen körülmények között nem kerülhető el, de az egybeesés mégis megdöbbentő és elgondolkodtató.
A szakember is ajánlja
A rákos betegek pszichológiai kezelése éppúgy része a gyógyulásuknak, mint a műtét és a gyógyszerek.
– Nem tudok olyan sikeres rákterápiát, amiben ne szerepelne lelki segítés – jelentette ki egyértelműen Baktay-Korsós Gizella pszichológus, aki szerint a gyógyulásban óriási szerepe van annak, hogy a beteg hisz-e a gyógyulásban, valamint annak a kezelésnek a sikerességében, amelyet orvosától kap.
– Ha stresszesek vagyunk, vagyis nincs rendben a lelkünk, könnyebben betegszünk meg, ez bizonyított tény. Fordítva is igaz, a hit és a pozitív szemlélet még a hegek gyógyulásában is segít – érvelt a szakember, hangsúlyozva:kimutatható fiziológiai eredményei vannak a jó lelkiállapotnak.