Hideglelést kapsz a gyerekzenétől? Pedagógiai funkciót tulajdonítasz neki és gondosan válogatod? Neked aztán tökmindegy, csak ne nyávogjon-hisztizzen a kocsiban? A következő toplistában se pedagógiai, sem felnőttízlés-szempontok nem döntöttek a sorrendet illetően – ezek azok a gyerek-CD-k amiket az enyémek ronggyá hallgatnak a kocsiban. Adjátok hozzá a ti toplistátokat.
Marcipán Cica – a mesejáték zenéje és a három ovis lemez. Nem vagyok egyedül szerintem, amikor szívem szerint ráírnám: Vigyázat! Hat éven alul addiktív!- mivel a gyerek ha rácuppan (a környezetemben élők szinte mind) akkor ki nem teszed a kocsiból egy évig legalább – vagy csak azért, hogy aztán a nappaliban szóljon tovább. A cucc gyerekeknek szóló, a mesejátékot kivéve enyhén didaktikus gyerekzene, jópár zenei paródiával (felnőtteknek érdemes figyelni, hányféle stílust kevert Gay Tamás, rock and roll, reggae, musical, filmzene….) és mesékkel, na meg a felejthetetlen Szöllősy Irénnel. A kölykök egy idő után végigvisítják a nótákat saját verziójukkal, ami mondjuk Nyíregyházától Zadarig már megviselheti a szülő idegeit. Az ovis sorozat rejtett kincse: az Öreg néne őzikéje Szöllősy Irén tényleg fantasztikus versmondásában. Már csak ezért érdemes megvenni a lemezt. Meg hogy mindenki tudja, ki az a Zsapír Pepi.
Nők Lapja: Gyerekdalok-válogatás. Gyerekhangra hangszerelve a legismertebb ovis „slágerek”, főleg éneklős gyereknél tuti a siker, mert mindegyiket ismerni fogja. Ennek a legkevésbé igényes, umca-umcás a hangszerelése, de fogadjuk el, az elektronikus hangszerek irányába megy a világ. Nekem is akadt rajta kedvencem: mikor Hoffmann Rózsa a köznevelési törvényt fogalmazgatta, egész héten azt énekelgettem, ha megláttam a tévében: „Virág néni a konyhába’ beleesett a lekvárba…” (folytatásban: „megy a mentő a konyhába, a konyhából a padlásra, zimezum…”)
Vakmacska