Nem genetikus eredetűhajhullásnál sokszor derül ki, hogy valamilyen góc okozza.
A hajhullás jellemzője igen nagy jelentőséggel bír. Nem mindegy, hogy ritkul a hajunk, foltokban hullik, törik vagy repedezik.
Amennyiben abból indulunk ki, hogy a hajhagymánk elsődleges ásványi anyag raktárunk, akkor a ritkuló, töredező haj a bélrendszerünk állapotára enged következtetni. A foltokban hulló haj kivétel nélkül valamilyen góc jelenlétét jelenti a testünkben. Mi is történik ilyen esetekben? Ha semmi látható szervi oka nincs a hajhullásnak, akkor a pácienst elküldik góc-vizsgálatra ahol vagy sikerül megállapítani a góc lokalizációját vagy nem.
A hagyományos módszer mellet vannak alternatívák is, hogy kiderítsük a probléma okát. Ilyen módszer a Joalis-vizsgálat. Eszerint a góc energetikailag egy zavaró mezőt eredményez. Ez a szervezet energetikáját vizsgáló Joalis módszerrel detektálható. A Joalis módszer az egyéb szakorvosi gyógyításban kiegészítő lehetőséget jelent. A Joalis-féle diagnosztikai eljárás lényege éppen a gócoknak a felderítése. Azokban az esetekben is választ tudnak kapni a góc feltételezett gyanújára, ha látszólag minden vizsgálati eredmény negatív, ám a páciens mégis beteg.Az elektroakupunktúra elvén működőJoalis-módszer segítségével feltérképezik az egész szervezet energetikai állapotát. Elsővizsgálatként is alkalmazható, de tapasztalataik azt mutatják, hogy akik hozzájuk fordultak, bizony, már megjárták a hadak útját.
Ezzel a módszerrel mindig kimutathatók a rejtett gócok.
A Joalis-módszer eredményessége maximális. Minden betegnek javasolható, mivel ártalmatlan. Valójában minden krónikus betegségben szenvedőt, különösen az allergiásokat szükséges lenne góckutatásra küldeni, mivel Ők veszélyeztetettebb kőrbe tartoznak.
Az arcüreg és a fog kapcsolata
Az anatómiai felépítések miatt foggyökerünk belenyúlhat az arcüregünkbe ezért a fogászati gócoknál mindig vizsgálni kell az arcüreget is.
Az arcüregben kialakult gyulladások vagy gócoknak anatómiai okai vannak. Az arcüreg kivezető nyílása ugyanis magasabban van, mint a legmélyebb pontja. Ami oda bekerül, attól alig-alig tudunk megszabadulni. Márpedig egy náthánál, orr-garat gyulladásnál rengeteg hurut, váladék, baktérium, gomba, vírus kerül az arcüregbe. És máris kész a pangás, az újabb felülfertőződés lehetősége. Szakorvos ilyen esetben antibiotikumot ad, vagy átöblítik az arcüregünket.
Átmenetileg csökkenek ugyan a panaszok, de a gyógyulás nem tökéletes, és kialakul a krónikus gyulladás. Ennek felismerése a hagyományos nyugati orvoslás módszereivel a röntgen, a CT, az ultrahang. Az esetleges negatív leletek ellenére is igazolhatja a gyanút az alternatív vizsgáló módszerek közül a Joalis.Ezzel a beméréssel a test méregtérképe állítható fel, ezért nagy bajok előzhetők meg, hisz a krónikus arcüreggyulladás komoly betegségeket okozhat. Ilyen a PCP, egyéb reumás ízületi betegségek, vastagbélgyulladás, allergia, szénanátha, asztma, ekcéma, krónikus hörghurut, petefészek-gyulladás és még sok minden más. A Joalis-féle diagnosztikai eljárás lényege éppen ezeknek a gócoknak a felderítése. Azokban az esetekben is választ tudnak kapni a góc feltételezett gyanújára, ha látszólag minden vizsgálati eredmény negatív, ám a páciens mégis beteg.
Az elektroakupunktúra elvén működő Joalis-módszer segítségével feltérképezik az egész szervezet energetikai állapotát. Első vizsgálatként is alkalmazható, de tapasztalataik azt mutatják, hogy akik hozzájuk fordultak, bizony, már megjárták a hadak útják.
Ezzel a módszerrel mindig kimutathatók a rejtett gócok. A Joalis-módszer eredményessége maximális. Minden egyénnek javasolható, mivel ártalmatlan.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.