Tegnapi hírünkben írtunk már arról, miszerint a C/2022 E3 (ZTF) nevű üstökös közeledik a Földhöz, amelyet utoljára körülbelül 50 000 évvel ezelőtt láthatott ember ilyen közelségből. A rika, zöldes színű üstökösre már "vadásznak" a csillagászatért rajongók, akik közül Czigány Péternek már sikerült is lencsevégre kapnia az egri Hajdúhegyről, január 24-én hajnali egy és fél három között.
A kép készítője az Eszleles.hu oldalon azt írta, az üstökös a város fölött volt, így elég erős a fényszennyezettség, de csak így volt lehetősége, hogy egy képre kerüljön a Sárkány csillagképben található NGC 5894-es számú spirálgalaxissal. Az idő rövidsége miatt színes kamerára nem tudta átszerelni, így kicsit macerásabb volt a fotó feldolgozása – szúrta ki a hírt a heol.hu.
Az üstökös tehát már most is itt van a fejünk fölött, és folyamatosan fényesedik. Budapesten a legtöbb helyen nem elég sötét az égbolt, hogy láthassuk, de a sdiker érdekében a Hármashatár-hegyet érdemes megcélozni.
Az üstökös február hatodikán másfél fokra lesz az Auriga csillagkép legfényesebb csillagától, a Capellá-tól, február 10-ről 11-re virradó éjjelen pedig másfél fokra közelíti meg a vörösen fénylő Marsot. Ekkora már a fényes Hold sem zavarja megfigyelésünket. Ha ez még mindig nem elég: február 13–15 között az üstökös a Bika csillagkép Hyádok halmaza előtt vonul el, minden bizonnyal fantasztikus együttállást alkotva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.